Banka HesaplarıBağış Yap

Eğitim setleri öğrencilere ulaştı

Eğitim setleri öğrencilere ulaştı

Yeni başlayan eğitim –öğretim yılı başında dağıtılmaya başlayan kırtasiye ve okul gereçlerinden oluşan “Eğitim Setleri” öğrencilere hediye edildi.

Ülkemizde 81 ilimizde Yardımeli Temsilcileri aracılığı ile, yetimlerin ve ihtiyaç sahibi ailelerin kırtasiye ve okul gereçleri hazırlanan hediye paketleri ile birlikte kendilerine ulaştırıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Dr Sadık Danışman şunları söyledi: “Eğitim ve eğitime destek bizim öncelikli çalışmalarımızdandır.Eğitim masrafları hususunda sıkıntı yaşayan kardeşlerimize destek olmaya gayret ediyoruz. “Yetim Eğitim Projesi” ile yetimlerin eğitimlerine kesintisiz devam etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Aylık nakit ulaştırılan desteklerin yanında, okul gereçleri, kıyafet ve kırtasiye yardımları da devam etmektedir. Özellikle maddi durumu kısıtlı olan ailelere eğitim öğretim yılı başında yapılan kırtasiye ve okul gereçleri yardımları, ailelerin üzerinden büyük bir yükü almaktadır. Ayrıca Sudan’da bulunan eğitim külliyemizde 200 yetim çocuk, ücretsiz olarak eğitimlerine devam etmekte; tüm sağlık, iaşe, kıyafet ve eğitim masrafları Derneğimiz tarafından karşılanmaktadır. Bangladeş’te bulunan külliyemizde ise 600 öğrenci şu an eğitimlerine devam etmektedir. Moritanya’da yapılan Külliyemize de eğitim için son hazırlıklar yapılmakta ve 500 öğrenci istifade etmesi planlanmaktadır. Destek olduğumuz bu çocuklar arasından çıkacak olan başarılar öğrenciler, bizim en büyük sevinç kaynağımız olacaktır.” dedi.

Yetim Eğitim Projesi, Kırtasiye destekleri ve diğer projeler destek için Derneğimizle irtibata geçebilirsiniz.

Kırtasiye ve kıyafet hususunda, “Kamu Yararına Çalışan Dernek“ statüsünde olan Derneğimize bağışlanan malzemeler direkt vergiden düşülmektedir.

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş