Banka HesaplarıBağış Yap

Ekipler görev yerlerine hareket ediyor

Ekipler görev yerlerine hareket ediyor

Kurban 2018 vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonu kapsamında Türkiye’de ve 35 ülke ve bölgede kesilecek kurbanlar için, Yardımeli ekipleri görev yerlerine hareket ediyor.

Yardımeli ekipleri, görevli oldukları bölgelerle ilgili ve yapmaları gereken sorumluluklar çerçevesinde eğitimler alarak göreve hazırlandılar. Her bölge için, bölgenin şartlarına ve kültürel yapısına uygun eğitim ve bilgilendirmelerin yanında; Dernek hassasiyetleri ve resmi kurumlar nezdindeki sorumluluklarımızda hatırlatıldı. Ekiplerimiz, kurbanların kesiminden parçalanmasına ve tek tek ailelere ulaştırılmasına kadar her aşamaya nezaret ederek kayıt altına alacaklar ve şahitlik edecekler.

Seyahat hazırlıkların günler öncesinden başladığı ekipler arasında daha evvel giden tecrübeli kişilerin yanında, ilk defa giden gönüllüler de ekibe yeni bir heyecan ve dinamik kattı. Kendi aileleri ve dostlarının yanında değil de, ümmet coğrafyasının mazlum kardeşleri yanında bayramını geçirmek isteyen yiğitleri dualarla uğurladık.

Derneğimiz, kurban vekaletlerini bayramın 1.günü akşamına kadar kabul etmektedir.

Bayramlarını kurban eden tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyor, dua ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Allah yolunuzu açık etsin...

Paylaş