Banka HesaplarıBağış Yap

En etkili ilacımız: Kardeşlik ve paylaşma

En etkili ilacımız: Kardeşlik ve paylaşma

Tüm dünyayı etkileyen corona virüs karşısında insanlık çareler üretmeye, çıkış yolu aramaya yoğunlaştığı şu günlerde; bizi ayakta tutan ve direnme gücü veren kardeşlik ve yardımlaşma seferberliği tüm yurtta devam ediyor.

Bu zor ve sıkıntılı günler elbet bir gün bitecek. Bu günler geçtiğinde geriye doğru baktığımızda insanlığın düştüğü acziyeti, çaresizliği elbette hatırlayacağız ve bu durumdan ibretlik dersler çıkarmalıyız.

Yine bu günler geçtiğinde hatırımızda, kötülükler, vefasızlık, fırsatçılık, ihanet kalmamalı. Bu zor günleri atlatmamıza yardımcı olan kardeşlik, paylaşma, dayanışma, vefa duyguları çocuklarımızın hafızasına kazınmalı..
 

 

Şimdi Paylaşma Zamanı..

İmkanlarımızı şimdi paylaşma zamanı diyerek çıktığımız bu yolda, zor şartlar altın hayatlarını sürdüren  ailelere tek tek ulaşıp, hediye alış veriş kartları ve gıda paketleri ulaştırılmaya devam ediyor.

Anadolu’daki 81 ilimizde bulunan Yardımeli Şube, Temsilcilik ve gönüllülerin seferber olduğu bu süreçte, Kaymakamlıklar nezdinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile koordineli ve işbirliği içerisinde yardımlar dağıtılmaktadır.

Özellikle yaşlı, kimsesiz, yetim aileler tespit edilmekte olup; bu süreçte işini kaybetmiş veya olağanüstü durumdan dolayı çalışamayan insanlara Yardımeli Ekipleri ulaşmakta ve imkanlar ölçüsünde ihtiyaçları giderilmektedir.
 


İyilikler paylaşalım ki, kardeşliğimiz yaşasın diyen Dernek Başkanımız Dr.Sadık Danışman “Yaşadığımız bu zor süreçte hepimize sorumluluklar ve görevler düşmektedir.Hepimiz etrafımıza göz gezdirmeli ve işini kaybetmiş, gündelik çalışan, işine gidemeyen ailelere yardımcı olmamız ve yönlendirmemiz gerekiyor. Bu zorlukları yine birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşma ile aşacağız inşallah. Bizler tüm ekibimizle arazide olmaya ve yardımları ulaştırmaya gayret ediyoruz. Hep birlikte destek olur ve birbirimize sahip çıkarsak başaracağımıza olan inancımız tamdır. Bu gücü biz kardeşliğimizden ve inancımızdan alıyoruz. Bu günler geçtiğinde hatırımızda kalacak iyilikler bırakalım.” Dedi.

Hepimiz çevremize, sokağımıza, mahallemize sahip çıkmak, göz gezdirmek zorundayız. Zor durumda olan, ihtiyaçlarını karşılayamayan, sahip çıkılması gereken yaşlı, kimsesiz ve işini kaybetmiş insanlara şu günlerde sahip çıkılmayacaksa ne zaman çıkılacak?


Zor durumdaki ailelere destek ve yardımcı olma hususunda kendimizin yapabileceği destekler mutlaka yapılmalı. Kendi gücümüzü aşan durumlarda, bu durumdaki aileler mutlaka yönlendirilmeli, yetkili makamlara, STK lara bildirilmelidir.

Haydi… İMKANLARIMIZI ŞİMDİ PAYLAŞMA ZAMANI

ONLİNE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş