Banka HesaplarıBağış Yap

En Güzel destek: EĞİTİM DESTEĞİ

En Güzel destek: EĞİTİM DESTEĞİ

Eğitim-öğretim döneminin başlaması ile birlikte, öğrenci, öğretmen ve velilerde tatlı bir telaş başladı.

Bu sene pandemi nedeniyle belirsizlikler ve tedirginlikler olsa da, eğitimin aksamaması ve nesillerin kaybedilmemesi için hummalı çalışmalar da tüm hızıyla devam etmektedir.

Eğitim, geleceğe yapılan en güzel yatırımdır. Özgür düşünebilen, sorgulayan, merhametli ve bilgili nesillerin yetişmesi, toplumun yetişmesi ve gelişmesine en büyük katkılardan bir tanesi.

Yardımeli Derneği, kurulduğu günden itibaren, nesillerin eğitim ve özellikle yetimlerin eğitimini öncelikleri arasına almış ve eğitim destek programları, külliyeler ve eğitim mekanlarının inşası,  kırtasiye ve okul gereçleri yardımlarını kesintisiz devam ettirmektedir.
 


Yetim Eğitim Projesi Türkiye ile birlikte 10 faklı ülkede başarı ile uygulanmaktadır. Yetimler, zaten hayatın diğer zorlukları ile mücadele etmekte, üstesinden gelmek için zorlanmaktalar. Eğitim harcamaları ve eğitim giderleri hususunda yetimlere verilecek destek, insana ve geleceğe yapılan en güzel destek olsa gerek.

Eğitim hayatları boyunca yetimler kesintisiz desteklenmektedir. Kırtasiye ve okul gereçleri, kıyafet ve nakdi yardımlar, Yardımeli ekipleri tarafından birebir yetim ailelere ulaştırılmaktadır.
 


Ayrıca, İlköğretim, orta öğretim ve üniversite öğrencilerine eğitim destekleri nakit olarak ulaştırılmaktadır. 81 ilimizde Temsilcilerimiz aracılığı ile tespitleri yapılan yetim öğrenciler ve diğer ihtiyaç sahibi öğrencilerle zaman zaman bir araya gelerek durum değerlendirmeleri yapılmaktadır.

Ayni ve nakdi yardımların yanında, eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan kalıcı projeler:

  • Sudan Yetim Külliyesi ( 400 yetim kapasiteli )
  • Bangladeş Darul Hikme Külliyesi ( 1000 öğrenci kapasiteli – 100 yetim yatılı)
  • Pakistan Eyüp Sultan Köyü
  • Moritanya Eğitim Külliyesi
  • Gazze İslam Ünv. Bilgisayar Laboratuvarı
  • Cerablus Yetim Aile Köyü
  • Arakan Kampları  
Paylaş