Banka HesaplarıBağış Yap

Endonezya ACİL YARDIM

Endonezya ACİL YARDIM

Endonezya’nın Sulawesi Adası’nda Cuma günü 7,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından oluşan tsunami adada büyük bir yıkıma ve can kaybına neden oldu.

Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansının açıklamalarına göre deprem kaynaklı tsunamide hayatını kaybedenlerin sayısı 1203’e yükseldi. Can kayıplarının fazla olduğu Sulawesi eyaletinin başkenti Palu’da enkaz altından çıkarılan naaşların definleri için toplu mezarların hazırlandığı bilgisi paylaşıldı.
 


Dongala bölgesinin 27 kilometre kuzeydoğusunda yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından Dongala ve Palu kentlerini, yüksekliği 3 ila 6 metreye ulaşan tsunami dalgaları vurmuştu.

Yaşanan felaketin ardından Endonezya Devlet Başkanı Widodo uluslararası yardım kuruluşlarının afet bölgesine giriş yapmalarını onayladı. Türkiye’de yaşanan felaket karşısında üzüntüsünü bildirdi ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’da sosyal medya hesabından ‘Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletiyle kardeş Endonezya halkının yanındadır ve her türlü desteğe hazırdır’ açıklaması yaptı.
 


Yardımeli Derneği olarak Endonezyalı kardeşlerimizin yanında olmak ve yaralarını sarmak üzere çalışmalara başladık. Acil ihtiyaçlar kapsamında belirlenecek yardımlar bölgeden gelecek talebe göre oluşturulacak. Derneğimiz nakdi yardımları ile bölgenin ihtiyaçlarını (gıda, barınma ve kıyafet) yine Endonezya ve bölgeden karşılayacak.

DEPREM yazıp 4031’e SMS göndererek 5TL bağışta bulunabilirsiniz. 

 

ENDONEZYA ACİL YARDIM - ONLİNE BAĞIŞ

Paylaş