Banka HesaplarıBağış Yap

Eyüp Sultan Köyü Okuluna Büyük Destek

Eyüp Sultan Köyü Okuluna Büyük Destek

Yardımeli Derneği olarak, ümmet coğrafyasında Allah’ın izniyle imkânlarımız nispetinde, kardeşlerimizin sorunlarına projeler üretmeye ve bu sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bunlardan birisi de Pakistan’ın Serhad bölgesi Çarsad/Nüşera’da inşa etme

 Fertlerin ve toplumların maddî ve manevî her alanda yükselmelerini sağlayan unsurların başında eğitim gelmektedir. Her Müslüman dinî görevlerini yerine getirmek, Hakkı’ı batıldan, doğruyu yanlıştan, helali haramdan ayırt edecek kadar eğitim görmekle, ilim tahsil etmekle mükelleftir. Bu sebeple dinimizin ilk emri “oku”dur. Bu okuma sıradan bir okuma değil, Cenab-ı Hakkın adıyla başlayan ve O’nun rızasıyla devam eden bir okumadır. İlk inen ayetlerde Yüce Allah: “Oku! Yaratan Rabbinin adıyla oku!” (Alak, 96/1-5) buyurarak okumanın, eğitimin önemine dikkat çekmiştir. Peygamber Efendimiz (s.a.s.) de bir hadis-i şerifin de: “Ben bir muallim olarak gönderildim” buyurarak ilme, eğitim ve öğretime verilen değeri açıklamıştır.

Bizler Yardımeli Derneği olarak, ümmet coğrafyasında Allah’ın izniyle imkânlarımız nispetinde, kardeşlerimizin sorunlarına projeler üretmeye ve bu sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bunlardan birisi de Pakistan’ın Serhad bölgesi Çarsad/Nüşera’da inşa etmekte olduğumuz Eyüp Sultan Köyü Projesi’dir. Ayrıca bu köy kapsamında, 8 derslikli model ve modern bir okul yaptırıyoruz. Bu okulun yapımında aşağıdaki kuruluşlar çok önemli bir miktarda bağış yapmıştır. Kendilerine en kalbî ve samimi teşekkürlerimizi sunarız. Rabbim, kendilerinden razı olsun, hayırlarını kabul etsin inşallah.

Bu kuruluşlar:

- TÜRKİYE-PAKİSTAN GÖNÜL KÖPRÜSÜ PLATFORMU

- ANKARA ÇAĞRI OKULLARI

- EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ

- TÜRKİYE-PAKİSTAN KÜLTÜR DERNEĞİ

- VE DİĞER STK’LAR

Paylaş