Banka HesaplarıBağış Yap

Fidanlar umut oluyor

Fidanlar umut oluyor

Her kurbana bir fidan hedefi ile çıktığımız bu yolda, Türkiye ve Afrika’da dikilen fidanlar umut olmaya, kurak topraklara hayat vermeye devam ediyor.

“Bir kurbandan ne olur ki” demeyiniz. Hele hele yaptığınız iyilikleri küçük görmeyiniz. Bizler için küçük, basit, önemsiz olan yardımlar ve iyilikler, karşı taraf nezdinde çok büyük şeyler ifade edebilir. O’nun bir sıkıntısı gidermiş, umut olmuş, hayata bağlanmasına neden olmuş olabilir.
 


Dünyanın farklı bölgelerinde devam eden proje ve faaliyetlerimizin büyük bir kısmı “bir kurbanla” başladı. Kurban vesilesi ile gidilen coğrafyalarda kalıcı eserler inşa edildi, yetimlere veli olundu, nesillerin ve ailelerin umut kaynağı oldu.

İşte “1 Kurban 1 Fidan “ projesi de, aynı şekilde bir kurbanla başladı ve çorak-kurak topraklara hayat vermeyi, çocuklarımıza doğa ve tabiat bilinci kazandırmayı hedeflemektedir. 2018 yılından bu tarafa uygulanan proje ile Derneğimize vekaleti verilen ve kesilen her kurban için meyve fidanları dikilmiştir.
 


Her bölgenin iklim ve toprak yapısına uygun fidanların tercih edildiği ve dikim zamanlarına uygun dönemlerde fidanlar dikilmektedir.

Pandemi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ertelenen fidan dikimleri tüm hızıyla devam etmektedir.

Yardımeli Hatay İl Temsilciliği belirlenen 23 noktada fidanların dikimini gerçekleştirdi. Okul, cami ve kur’an kurslarının bahçelerine dikilen 300 fidan, görevlilere ve öğrencilere emanet edildi.
 

Paylaş