Banka HesaplarıBağış Yap

Fidanlarla birlikte büyüyecekler

Fidanlarla birlikte büyüyecekler

2018 Kurban organizasyonu çerçevesinde start alan “1 Kurban 1 Fidan” projesi kapsamında, yurt içi ve yurt dışında belirlenen yerlere fidan dikimleri devam ediyor.

Vekaleti verilen her bir kurban için dikimi yapılan meyve fidanları, gelecek nesiller için de umut kaynağı olmuştur. Yurtiçi ve yurt dışında dikimi devam eden fidanlar, Kurak ve susuz topraklara hayat vereceği gibi, kuruyan gönüllere ve hayallere de can verecektir.

Kurak topraklara can verecek

Yurt dışında Somali, Sudan, Suriye-Cerablus ve Moritanya’da Yardımeli ekipleri tarafından, bölge şartlarına ve toprak yapısına uygun meyve fidanları dikimi devam etmektedir. Su kuyusu açılan yerlere, okul ve cami bahçelerine, Yardımeli ofis, külliye ve hastanelerin bahçelerine dikimler yapılmaktadır. 

Sudan’da bulunan Akabe Yetimler Külliyesinde eğitimlerine devam eden yetimlerimizden, 8 yıllık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan yavrularımızla birlikte fidan dikimleri yapılmıştır. Bir yanda, aldıkları eğitimlerle topluma maya olacak olan ve nesilleri inşa edecek olan yetimlerimiz; diğer tarafta, kurumuş ve çorak topraklara hayat verecek olan meyve fidanlarımız umutları yeşertmeye, diri tutmaya devam etmektedir.
 


Yeni Zelanda şehidleri anısına fidanlar dikildi

Yurt içerisinde de farklı bölgelerde Yardımeli Temsilcileri tarafından meyve fidanlarının dikimleri koordine edilmektedir. Hatay, Şanlıurfa, Malatya, Kırıkkale, Kütahya, Sivas, Van, Kayseri, Konya, Mardin, Diyarbakır ve Antakya’da anaokulu, ilköğretim, lise ve Kur’an kursu öğrencileri ile birlikte meyve fidanları dikilmektedir. Okul, ve cami bahçelerine dikilen fidanların bakımı ve korunması öğrencilerimize emanet edilmiştir. Yurt içerisinde bugüne kadar toplamda 2750 meyve fidanının dikimi tamamlanmış olup, çalışmalar devam etmektedir.
 


Yeni Zelanda’da ibadet ettikleri esnada şehid edilen 50 kardeşimiz için de fidan dikimleri yapılarak; katliam lanetlenmiş ve insanlığın ihtiyaç duyduğu kardeşlik ve paylaşmaya vurgu yapılmıştır.

Çaresiz değiliz, Çare biziz, çare hepimiziz..

Paylaş