Banka HesaplarıOnline Bağış

Fiili ve kavli dualarımız kardeşlerimiz için olsun

Fiili ve kavli dualarımız kardeşlerimiz için olsun

Ramazan Ayının sevincini, rahmet ve bereketini artırmanın yolu: PAYLAŞMAK

Diğer adı barış olan İslam’ın müntesipleri olarak, dünyada düşmanlıktan beslenenlere, insanları birbirine hasım ederek semirenlere, çoluk çocuğun üstüne bombalar yağdırarak ikbal arayanlara, tüm kötülere hatırlatacağız ki; Biz barıştan, kardeşlikten, iyilikten, insanlıktan yanayız.

Hatırlatacağız ki; milyonlarca bombanın, silahın, tankın, topun karşısında İslam’ın barış elçileri, iyilik neferleri, hayır erleri olarak duracağız. Dünyanın iyileşmesi, gönüllerin kenetlenmesi, ademoğullarının kardeş olması için dünyaya iyilik mesajı vereceğiz.

Hatırlatacağız ki: Ellerimiz bizlere diğer insan kardeşlerimize ve din kardeşlerimize “Yadımeli” olsun için verilmiştir. En çok bunun için verilmiştir; birbirimizin üzerine bombalar fırlatmak, birbirimizi katletmek için değil! Dünyayı iyilik yurduna, barış yurduna, kardeşlik yurduna, ademoğullarının her bir ferdinin selamet bulduğu yurda çevirebiliriz. Bunu, iyiliği çoğaltarak başarabiliriz. Bu bir ütopya değildir. İnsanlık Ailesi olarak bunu başarabiliriz. İşgalleri besleyen, açgözlülüğü körükleyen, kin ve garezi ateşleyen şeytanî motivasyonlarımızı elimizin tersiyle iterek; iyiliği, kardeşliği, ihsanı, hayrı besleyen insan yanlarımızı aktive edebiliriz.

Müslüman kardeşlerimize hatırlatacağız:

Biz müminler olarak dünya barışına karşı en çok sorumlu olması gereken topluluklarız. Allah bize Müslümanlar ismini önce kendi aramızda iyiliği çoğaltıp kardeşler olmak, sonra bu kardeşlikten hasıl olan güçle diğer topluluklar arasındaki barışı sağlamak için verdi. Biz Müslümanlarız: İyiliğin, güzelliğin, kardeşliğin, sağduyunun, barışın kaynağı bizim kitabımızda, bizim Peygamberimizin (a.s) örnek hayatındadır. Bizlerin kucağı insanlığa her zaman daha çok açık olmalı. Bizler ellerimizi sadece kendimize değil, Allah’ın tüm kullarına, tabiattaki diğer canlılara “Yardımeli” eylemeliyiz.

Bu Ramazan’ı dolu dolu bir kardeşlik şuuruyla bereketlendirmek adına Yardımeli olarak ümmet coğrafyasının her yerine ulaşıp kardeşlik sofraları kuracağız. Kardeşlerimize sizlerden aldığımız emanetleri ulaştıracağız. Dualarınızı götürüp, dualar getireceğiz. Ellerimizi hayır eli, iyilik eli, güzelik eli, barış eli, “Yardımeli” yapmak için yollara düşeceğiz.

Tüm mümin kardeşlerimizin bildiğini tekrar hatırlatıyoruz:

Ramazan bir yılın muhasebesini yapmak, gelecek yıla hazırlanmak için bir motivasyon. yürekleri tazeleme, kardeşlik şuurunu çoğaltma ayıdır. Yetimlerin sevinçlerinde rahmet, gülüşlerinde cennet arama ayıdır. Ramazan, bizlere bahşedilmiş, içinde Kadir Gecesi gibi bin aydan daha hayırlı bir gece barındıran aydır. Bunun kıymetini bilelim. Tefrikadan, birbirimizi yaftalamaktan, birbirimize kin beslemekten uzaklaşıp “ Allah’ım: İman edenlere karşı gönlümüzde en küçük bir kin bırakma  Rabbimiz! Şüphe yok ki Sen çok şefkatli, çok merhametlisin!” diye Ramazan boyunca dua edelim.

Paylaş