Banka HesaplarıBağış Yap

Filipinler Yardımlarımız Devam Ediyor

Filipinler Yardımlarımız Devam Ediyor

Filipinlerin başkenti Manilya ve sonrasında Cebu Adasına giden ekibimiz, Cebu Adasında tayfunzedelere insanî yardımları ulaştırdı.

Yardımeli Derneği, Filipinler'de meydana gelen tayfunda 1 milyondan fazla insanın evinden ve barkından olduğu, 5 binden fazla insanın öldüğü, milyonlarca insanın zarar gördüğü tayfun felaketinde yaraların sarılması için Genel Koordinatör Osman İlhan, Yardımeli Derneği Kurucu üyesi İlyas Kaymaz, Yardımeli Gönüllüsü Hasan Kürüz Filipinlere gitti.

Filipinlerin başkenti Manilya ve sonrasında Cebu Adasına giden ekibimiz, Cebu Adasında tayfunzedelere insanî yardımları ulaştırdı.

Özellikle tayfun mağdurlarıyla birlikte Cebu Adasın Hagnaya şehrindeki Müslümanlara da ulaşan ekibimiz, yardımlarını Cebu Medine Camii İmam-Hatibi Ebû Bekir Arabis ile birlikte 600 aileye dağıttı.

Filipinlere insanî yardımların devam edeceğini söyleyen Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada:”Yardımeli Derneği olarak din, dil, ırk, cinsiyet, bölge farkı gözetmeksizin ihtiyaç duyulan yerlere, süratle ve imkânların elverdiği ölçüde mazlumlara ve mağdurlara yardımlar yapmaktayız. Filipinler halkına umut olduk, elimizden geldiğince yaralarını sardık.  İnşallah bundan sonra da Filipinlere bu tür yardımlarımız devam edecektir. Hayırseverlerimizi Filipinlere yardım yapmaya çağırıyorum” diye konuştu. 

Cebu Medine Camii İmam-Hatibi Ebû Bekir Arabis: “Zor günlerinde binlerce kilometre öteden Türkiye’den, Yardımeli Derneği’nden gelen maddi-manevi yardım ve desteğin kendileri için çok anlamlı olduğunu, unutulmadıklarını ve Müslümanların kardeş olduğunu” belirterek kardeş Türkiye halkına selamlarını ve teşekkürlerini gönderdi.  

Evlerini, yakınlarını kaybeden tayfunzedeler Yardımeli ekibini büyük bir sevinçle karşıladı. Gözlerindeki acı, umuda dönen binlerce Filipinli, “Yardımeli Derneğine ve Türkiye halkına yardımları için teşekkür etti.”

Filipinlerde yaşanan afetin ardından bölge halkına yardım etmek isteyen hayırseverler Kredi kartıyla web sitemizden bağış yapabilir ve 0212 541 48 00 numaralı telefondan derneğimize ulaşabilirler.

Paylaş