Banka HesaplarıBağış Yap

Filistin Heyetinden Derneğimize Anlamlı Ziyaret

Filistin Heyetinden Derneğimize Anlamlı Ziyaret

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nabil Maarouf ve Filistin İstanbul Başkonsolosu Müsteşar Abdel Kerim Alkhatip’in de olduğu bir heyet, Yardımeli Derneği'ni ziyaret etti

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nabil Maarouf ve Filistin İstanbul Başkonsolosu Müsteşar Abdel Kerim Alkhatip’in de olduğu bir heyet, Yardımeli Derneği'ni  ziyaret etti.  Ziyarette, Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman, Yardımeli Derneği Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya ve Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan da hazır bulundu. Çok samimi ve dostane bir ortamda gerçekleşen ziyaret, yaklaşık iki saat sürdü.

Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman ziyaretle ilgili olarak: “Bu ziyaretten gerçekten çok büyük bir memnuniyet duydum. Bizler Yardımeli Derneği olarak Filistinli-Gazzeli kardeşlerimizin maddî manevî her konuda yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz.  Filistin, Gazze, Kudüs ümmetin davasıdır. İnşallah bir gün Filistin, Gazze, Mescid-i Aksa ve Kudüs zalim Siyonist İsrail’in işgalinden kurtarılacaktır.

Bugün Gazze’de insanlar her şeyden mahrum; ilaç yok, mama yok, elektrik yok… Siyonist saldırılar nedeniyle Filistinli ve Gazzeli kardeşlerimizin can ve mal güvenlikleri yok. Gazze’deki abluka ve Siyonist saldırılardan sivil halk özellikle de bebekler, çocuklar, yaşlılar ve kadınlar çok olumsuz etkilenmektedir.

Filistin ve Gazze halkına elimizden gelen her türlü maddî ve manevî yardımları yapalım. Filistin’e, Gazze’ye birçok defalar gittim gördüm ki gerçekten bu insanlar bizleri çok seviyorlar, Türkiye denildi mi kalpleri çarpıyor. Bizleri böylesine çok seven bu insanlara dinî ve insanî kimliğimizin bir gereği olarak yardım elini uzatalım. Başta ‘Kardeş Aile Projesi’ olmak üzere her türlü yardımlarla onları destekleyelim. Onlara yapacağımız yardımlarımızla ve desteklerimizle her daim onların yanlarında olduğumuzu hissettirelim. Unutmayalım Filistin, Gazze, Kudüs ümmetin davasıdır!” diye konuştu.

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nabil Maarouf ise: “Bizler Filistinliler, Gazzeliler olarak Allah razı olsun, her zaman Yardımeli Derneğini, Türkiye Hükümetini, Türkiye halkını yanımızda hissettik. Sizlerin her zaman yardım ve desteğini gördük. Yardımeli Derneğinin başarılı çalışmalarını takip ve takdir ediyoruz; bu hayırlı çalışmaların devamını diliyoruz. Kardeş Türkiye halkı, Filistin davasını kendi davası gibi görüyor. İnşallah kısa zaman içerisinde Filistin'in haklı davasında Türkiye’nin vermiş olduğu destek ve güç ile bağımsızlığına kavuşacağına yürekten inanıyorum. İnşallah bir gün Gazze, Kudüs ve Mescid-i Aksâ zalim ve siyonist işgalinden kurtulacaktır” diye konuştu.

Filistin İstanbul Başkonsolosu Müsteşar Abdel Kerim Alkhatip ise yaptığı konuşmada: “Başta Yardımeli Derneği olmak üzere Ümmet-i Muhammed’in, Türkiyeli Müslümanların Filistin konusunda yardımlaşma ve dayanışma içinde olduğunu, bu yardımlaşma ve dayanışmanın devam etmesi gerektiğini, Siyonist ve işgalci İsrail’in Filistin topraklarından derhal geri çekilmesini, İsrail’in çoluk çocuk, genç ihtiyar demeden herkesi katlettiğini, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın Siyonist İsrail işgalinden kurtarılmasını, Mescid-i Aksa’nın biz Müslümanların ilk kıblesi olduğunu”  söyledi.

Ziyaret, karşılıklı hediyelerin verilmesi, iyi niyet ve temennilerle sona erdi.

 

 

Paylaş