Banka HesaplarıBağış Yap

Filistin Ramazan Çalışmaları

Filistin Ramazan Çalışmaları

Dünya’nın farklı bölgelerinde Ramazan faaliyeti yürüten Yardımeli Derneği, her zaman olduğu gibi bu Ramazanda da Filistin için seferber olmuş durumda.

Siyonist İsrail zulmü altında yaşam mücadelesi veren Filistinli kardeşlerimize, Gazze ofisimiz aracılığıyla yardımlarımızı ulaştırmaya devam ediyoruz.

Gazze şeridinde 20 farklı bölgede şuana kadar 1000 aileye Ramazan kumanyası ulaştırıldı. Büyük bir titizlikle Gazze ofisimiz tarafından hazırlanan bu Ramazan kumanyaları, bir ailenin aylık gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanıyor. İçerisinde yağ, şeker, un ve kuru gıda gibi temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu koli, muhtaç durumda ki ailelere ulaştırılıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Gazze’de ‘kardeşlik sofraları’ kurduk. Her gün yüzlerce Filistinli kardeşimizin misafir olduğu iftar sofralarımızda beraber açıyoruz oruçlarımızı.

Ümmetin emaneti yetimler bayrama buruk girmesin diye bayramlık hediye ederek yüzlerini güldürmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Filistin’de şuana kadar 200 yetim çocuğa bayramlıklarını hediye ettik.

20 ülkede 81 ilimizde Ramazan faaliyetlerini sürdüren derneğimiz, siz değerli bağışçılarımızın güven ve desteğiyle çalışmalarına devam edecek.

Paylaş