Banka HesaplarıBağış Yap

Filistinliler ile birlikte biz de imtihandayız

Filistinliler ile birlikte biz de imtihandayız

Hiçbir zulüm baki kalmaz! Hiç bir zalim zulümle abad olmaz! Önemli olan o zulmederken bizim ne yaptığımız ve nerede durduğumuzdur! Haydi! Safımız belli olsun ve Yardımellerimizi Filistin’e uzatalım!

İsrail terörü durmuyor…  Siyonist zulüm yaşlı, genç, kadın, erkek, çocuk demeden devam ediyor.. Öyle ki,  zulüm anaların rahimlerine kadar uzandı! Hamile kadınları bile şehit etmeye başladı İsrail. Dünyadan adeta tecrit edilmiş bir Filistin’in üzerine çullanmış bir terör devleti var! Dünya ise hiçbir şey yapmadan öylece izliyor!.. Birkaç cılız sesten başka hiçbir ses yükselmiyor… Kimse gücün karşısına dikilmeye cesaret edemiyor…

“Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diyen dünya egemen devletlerinin kimi müslümana yapılan zulme karşı insanlıklarını yitirmiş haldeler… Müslüman devletler ise mezhepsel, bölgesel, kavimsel, siyasal vs. hesaplar peşine düşerek İsrail terörüne karşı bir direnç geliştirmeyi düşünmediği gibi, geçiştirmeye çalışıyor…

Yine sadece en güçlü ses Türkiye’den çıkıyor ve haliyle başta ABD olmak üzere ülkemizi anti-semitizm suçlamasıyla suçluyor… Biz de devletimizle birlikte, Yardımeli olarak Filistinlilere “sürekli destek-hep destek” düsturuyla hiçbir zaman suskun kalmadık.  Bir yardım kuruluşunun yapabileceği her şeyi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Filistinli şehit ve yaralı yakınlarını KARDEŞ AİLE kapsamına aldığımızı ilan ettiğimizin ertesi günü İsrail savaş uçakları Filistin Yardımeli Dernek ofisimizi bombaladı. Biz ise daha büyük ve daha kapsamlı çalışmalar yapmak adına ofisimizin büyüklüğünü iki katına çıkarmaya karar verdik.

KARDEŞ AİLE çağrımıza destek çığ gibi arttı ve artmaya devam ediyor.  Biz biliyoruz ki, Allah’ın yaptığı hesaplar insanın yaptığı hesaplar gibi değildir! Her zaman iki kere iki dört etmeyebilir! Zahiren görünenin arkasında başka bir hayır gizli olabilir. Bizler parçayı görebiliriz ancak ve bütünde nasıl durduğunu ancak Allah bilir. Filistinli kardeşlerimizi şehit eden, onların yurtlarını, evlerini, ibadethanelerini yağmalayan İsrail terör devletinin nasıl bir inkılapla yıkılacağını biliyoruz da, zamanını bilmiyoruz.

Bildiğimiz şu ki; Filistinliler yeryüzünün en belalı zihniyetiyle mücadele ederek imtihan edilirken, onlara karşı tutumumuzun, zulme karşı duruşumuzun, suskunluğumuzun veya isyanımızın nasıl olduğu noktasında bizler daha ağır imtihandayız. Her mümin ve her vicdan sahibi insan bundan emin olmak zorunda. Biz Yardımeli olarak bu noktada ağır bir imtihanda olduğumuzun bilincindeyiz. Bunun farkında olan Siyonist teröristler ofisimizi bombaladılar.

Biz hiçbir zaman hayır eli olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Hayrın eli olmak için uzanan elleri tutup mazlumun elleriyle buluşturmaktan geri durmayacağız. Filistin’e, Gazze’ye sonuna kadar iyilik taşımaya devam edeceğiz. YARDIMELLERİNDEN hâsıl olan ecrin Filistinlilerin, Arakanlıların, Suriyelilerin, Doğu Türkistanlıların; tüm mazlum coğrafyaların ve tüm mazlumların kurtuluşuna, özgürlüğüne vesile olması için dua edeceğiz.

Tüm kardeşlerimizden, tüm vicdan sahibi insanlardan bizimle birlikte olması için Rabbimizden niyazda bulunacağız.  Bizi İsrail zaliminin karşısında, Filistinli kimsesizlerin ve tüm mazlumların yanında kılan Allah’a hamd makamında durmaya devam edeceğiz. Ayaklarımızı hayrın yolunda sabit kılması ve sayılarımızın çoğalması için dua edeceğiz…

Biz tüm vicdan sahiplerini, tüm iyilik erlerini, tüm hayır ellerini, tüm Yardımellerini Filistin imtihanını kazanmaya çağırıyoruz!

Paylaş