Banka HesaplarıBağış Yap

Fitre Bağışı

Fitre Bağışı

Fitre bağışı, Ramazan ayına erişen ve bayram namazından önce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gereken mali bir ibadettir.

Fitre bağışı, Ramazan ayına erişen ve bayram namazından önce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gereken  mali bir ibadettir. Sadaka-i fıtır  olarak da bilinmektedir.
 
Sadaka-i fıtır, insan fıtratındaki yardımlaşma ve dayanışmanın bir gereği olarak insan varlığının zekâtı kabul edilmiştir. Bu nedenle sadaka-i fıtr’a, “can sadakası” veya “beden sadakası” da denilmektedir.
 
Fitre bağışı, bayrama ulaşmanın bir sevinci, teşekkürü olarak verilmekte ve yoksul ve muhtaçların da bayram sevincini yaşamalarına katkıda bulunmaktır.
 
Fitre bağışı, mutlaka bayram namazından önce, nakit olarak hak sahiplerine ulaştırılmalıdır.
 
Yardımeli Derneği   yurt içi ve yurt dışında, fitrelerinizi en güzel bir şekilde hak sahiplerine ulaştırmak için tüm hazırlık ve planlamalar tamamlanmıştır.
 
Fitre bağışlarını ve zekatların bayramdan önce ihtiyaç sahiplerinin eline ulaşması gerektiğini dikkate alarak; bu bağışları yurt dışına göndermek isteyen bağışçılarımız,  Bayramdan en az 5 gün önce  Derneğimize ulaştırmaları gerekmektedir.
 
Fitre bağışı : 30TL ( Asgari)
 
FİTRE yazıp 4031 ‘e SMS atarak 5 TL bağışlayabilirsiniz.
 
 
 
Fitre Bağışı
 
Fitre Bağışı
 
Fitre Bağışı
 
Fitre Bağışı
 
Fitre Bağışı
Paylaş