Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze bombalanıyor

Gazze bombalanıyor

İşgal ve terör devleti İsrail, Mübarek Ramazan günlerinde Gazze’yi bombalarla yer bir ediyor.

Kardeş ailemiz şehit oldu..

İşgal ve terör devleti İsrail, Mübarek Ramazan günlerinde Gazze’yi bombalarla yer bir ediyor.

15 yıldır denizden, havadan ve karadan abluka altında tutulan Gazze, yokluk ve sıkıntılarla mücadele ediyor. Yeterli gıda yok, temiz içme suyu yok, sağlık gereçleri yok, ilaç ve medikal malzemeleri yok, yok,yok.. En önemlisi de özgürlük yok..Terör devleti İsrail, Mescidi Aksa saldırıları devam ederken, Gazze’de masum halkın üzerine de bombalar yağdırdı.

Yardımeli Gazze ofisi Müdürü Hani El Aga konu ile ilgili şunları aktardı : “ Gazze şeridinde yaşayan yaklaşık 2 milyon insan, zorluklar ve sıkıntılarla yaşam mücadelesi veriyor. Temel insani ihtiyaçların bile temin edilmesi mümkün değil. Hastaneler bu pandemi günlerinde yeterli ilaç ve medikal malzeme eksikliğinden hastalara müdahale edemiyor maalesef. Üstüne üslük birde ansızın gelen bombalara karşı sürekli teyakkuzda olmamız gerekiyor.

En son bombalamada yerleşim yerleri yerle bir oldu, yaralı ve şehidlerimiz oldu. Son rakamlara göre şehid sayımız 35 e yükseldi, yaralıların durumu ise ciddiyetini koruyor. 2008 yılındaki saldırılarda anneleri  şehid olan ailemiz, Kardeş Aile kapsamına alındı ve desteklerimiz kesintisiz devam etti. 14 nüfuslu bu ailemizde, çocukların hepsi öğrenci olup, eğitimlerine devam etmektedir. Aile Reisi Muhammed iş oldukça alçı işlerinde çalışıyor. Son saldırıda bombalar kardeş ailemizin yaşadığı eve isabet etti ve Kardeş ailemizden 21 yaşındaki Ahmed ve 10 yaşındaki kızımız Refah şehidler kervanına katıldı.

Saldırı sonucu evleri hasar gören, yaralanan ve şehid olan aileleri birebir ziyaret ederek, kardeş aileleriz arasına dahil edip, ihtiyaçları karşılanacak ve her ay düzenli desteklerimiz devam edecektir. Gazze’de ihtiyaçlar çok fazla. Ama en önemlisi bizi yalnız bırakmayın, unutmayın.Bizlere destek veren ve yanımızda olan herkese teşekkür ederiz, Allah razı olsun.” Dedi.

Paylaş