Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze de Yaralar Sarılıyor

Gazze de Yaralar Sarılıyor

“Hayat onlar için çok zor” ancak! Yardımeli, Gazze ofisimiz aracılığı ile şehit yakınlarını ve mağdur aileleri tespit ederek acil ihtiyaç maddelerini, yıkık dökük evlerine ulaştırmak için büyük bir gayret gösteriyor.

Gazze’li mazlumlara zalim İsrail in acımasızca başlattığı son savaş ve yıkımın üzerinden 10 ay geçmesine rağmen bombardımanın etkileri hale çok taze. Gazze' li kardeşlerimiz temel ihtiyaç maddelerini dahi temin edemedikleri halde şimdi bir de yakılan yıkılan evlerini, yollarını inşa etmek durumundalar.

Yaralıların tedavisi başlı başına büyük bir sıkıntı. Yeterli sağlık malzemeleri olmadığında yaralıların büyük bir kısmı tedavilerini yapamadıkları için hayata başlamaları da mümkün olmuyor. Hasta yakınları hastalarıyla uğraşmaktan çalışma imkânı bulamıyorlar.

Yer altı kaynaklarının bombalanmasından dolayı su ve elektrik ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar.

“Hayat onlar için çok zor” ancak!  Yardımeli,  Gazze  ofisimiz aracılığı ile  şehit yakınlarını ve mağdur aileleri tespit ederek acil ihtiyaç maddelerini, yıkık dökük evlerine ulaştırmak için büyük bir gayret gösteriyor.

Yardımeli  kardeş aile projesi vesilesiyle şehit aileleri ve yaralılarına aylık düzenli bir gelir gelmesini sağlamaktadır.  Yapılan bu yardımlar gazeli kardeşlerimizin yaralarının sarılmasına vesile olurken onlar için büyük bir teselli kaynağı ve fiili duası oluyor.

Yıl içerisinde yiyecek yemeği bile zor bulan mağdur ailelerimizin sofralarına Türkiyeli kardeşlerimizden gelen adak bağışlarını ulaştırıyoruz. Çocuklarına yılda birde olsa et yediren annelerin yüzündeki gülümsemeyi ve ağızlarından çıkan duaları görmek bizim için büyük bir mutluluk kaynağı oluyor.

Gazze ofisi olarak Kardeş ailelerimizi periyodik ziyaretlerle gönüllerini kazanmaya ve durumları hakkında bilgi almaya devam ediyoruz. Ekonomik ve sosyal konularda iyileşmelerini takip ediyoruz.

Sizlerde gazeli bir kardeş aile edinerek gözü yaşlı annelerin, yetim çocukların ve savaşta sakat kalmış babaların yaralarını sarabilirsiniz.

Paylaş