Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze de Yıkılan Evleri Onarıyoruz

Gazze de Yıkılan Evleri Onarıyoruz

Siyonist İsrail’in saldırıları neticesinde büyük mağduriyet yaşayan Gazze’de yaralar hızla sarılıyor; yıkılan evler tamir edilmeye başlandı.

Kasım ayında Siyonist İsrail’in saldırıları neticesinde büyük mağduriyet yaşayan Gazze’de yaralar hızla sarılıyor.

Yardımeli Derneği Gazze Ofisi Müdürü Hani Alağa konuşmasında: “Siyonist İsrail'in saldırılarından büyük yara alan Gazze'de çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Burada temel ihtiyaç maddeleri, gıda, temizlik malzemesi, çocuklar için mama, çocuk bezi gibi yardım malzemelerini Gazzeli kardeşlerimize dağıtıyoruz. Bombaların tesiriyle evlerde çok büyük hasarlar var; hasar görmüş evleri hızla tamir ediyoruz.

Yardımeli Gazze Ofisi olarak Gazzeli kardeşlerimize gerekli olan her hususta yardım ve desteği yapıyoruz, inşallah bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Saldırılar sonrasında evleri tamir edilen Gazzeliler ise bundan çok büyük bir memnuniyet duyarak, “Yardımeli Derneği görevlilerinden Allah razı olsun, Yardımeli Derneği her zaman maddî ve manevî yardımlarıyla ve destekleriyle bizim yanımızda oldu” dediler.

Gazze’ye yapılan son saldırılardan sonra Yardımeli Derneği birçok projeyi uygulamaya koymuştur.

Bu projelerden bahsedecek olursak:

·  “Evlerin Onarımı’’ projesini başarıyla uygulamaya koymuştur.

·  Kardeş Aile Projesinden faydalananların sayısını önemli miktarda artırmıştır.

·  Fakir ve muhtaç Gazzeli çocuklara “Kışlık Elbise” dağıtımı yapmıştır.

·  Kumanya dağıtımı yapmıştır.

·  Gazze halkı için içme suyu projesini başarıyla uygulamıştır.

·  Şehit ve yaralı ailelerine  “nakdî para yardımı’’ yapmış, yapmaya da devam etmektedir.

İsrail’in hava saldırıları sonucunda evi kısmen yıkılan S. B. Hanım, “Evimizi tamir ettiği için Yardımeli Derneğine çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Ayrıca kışın soğuğundan bizi koruyan, evimizin onarımını yapan bir tek yardım kuruluşu Yardımeli Derneği oldu” dedi.  

45 yaşında dul kadın olan ve ailesi de oldukça kalabalık olan A. Z. Hanım: “Benim evim eskisinden daha güzel oldu, evimi böylesine güzel bir şekilde tamir eden Yardımeli Derneği yetkililerinden Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Paylaş