Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze Ofisimiz Açıdı

Gazze Ofisimiz Açıdı

Yardımeli Derneği Gazze Sosyal ileri Bakanlığının işbirliği ile Gazzede ofis açtı

 

Yardımeli kardeş aile çalışmasını Filistin Gazze hükümetü Sosyal işle bakanlığı işbirliği ile yürütecek.İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı amansız saldırıların ilk günlerinden beri, İstanbul-Kahire-Rafah-Gazze arasında oluşturduğu koridor ile bölgede yardım çalışmalarına ara vermeden devam eden Yardımeli Derneği Filistin’de ki faaliyetlerine devam ediyor.Gazze’de saldırılar sonrasında ayakta kalabilen iki bakanlıktan biri olan Sosyal İşleri Bakanlığı bünyesinde  Yardımeli’ne tahsis edilen ofiste yardım faaliyetlerini yürütecek. Yardımeli Derneği, Filistin Hükümeti ve çeşitli belediyelerle birlikte bundan sonraki  Kardeş Aile ve diğer yardım çalışmalarını çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde bu ofisten yürütecek.

  Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü sayın Osman İLHAN Gazze ye uygulanan ambargoya rağmen yardımların koordinasyonu ve ulaşması için bu irtibat bürosunun çok önemli olduğunu belirtti .

  Yardımeli’ne tahsis edilen ofisinin açılışı münasebetiyle bir konuşma yapan Filistin Sosyal İşleri Bakanı Ahmed el Kürdi, “Yardımeli Derneği’ne gösterdiği azim çabalarından dolayı tebriklerimizi sunuyoruz.  Filistin ile Türkiye arasında gerçek bir köprü oluşturuldu. Filistin ve  Türkiye halklarına kutlu olsun.” dedi.

  Bizler de Rabbimizden, Gazze ofisinin tüm halkımıza ve Filistin halkına hayırlı olmasını diliyoruz.

Paylaş