Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze Sağlık Bakanı Derneğimizi Ziyaret Etti

Gazze Sağlık Bakanı Derneğimizi Ziyaret Etti

Gazze Sağlık Bakanı Dr. Müfid el-Muhallalati, Gazze Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Dr Muhammed el-Koshif ve beraberindeki heyet, Yardımeli Derneği’ni ziyaret etti.

Gazze Sağlık Bakanı Dr. Müfid el-Muhallalati, Gazze Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Dr Muhammed el-Koshif ve beraberindeki heyet, Yardımeli Derneği’ni ziyaret etti. Çok samimi ve dostane bir ortamda gerçekleşen ziyaret, yaklaşık bir saat sürdü.

Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr Sadık Danışman ziyaretle ilgili olarak: “Bu ziyaretten gerçekten çok büyük bir memnuniyet duydum. Bizler Yardımeli Derneği olarak Filistinli-Gazzeli kardeşlerimizin maddî manevî her konuda yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz.  Filistin, Gazze, Kudüs ümmetin davasıdır. İnşallah bir gün Filistin, Gazze,Mescid-i Aksa ve Kudüs Siyonist İsrail’in işgalinden kurtarılacaktır.”  dedi.

Gazze Sağlık Bakanı Dr. Müfid el-Muhallalati, "Bizler Filistinliler, Gazzeliler Allah razı olsun her zaman Yardımeli Derneğini, Türkiye Hükümetini, Türkiye halkını yanımızda hissettik. Sizlerin her zaman yardım ve desteğini gördük. Yardımeli Derneğinin başarılı çalışmalarını takip ve takdir ediyoruz; bu hayırlı çalışmaların devamını diliyoruz” dedi.

Gazze Sağlık Bakanı ayrıca, Gazze’de yüzlerce böbrek hastası bulunduğunu, bu hastalar için tıbbî ilaçlar ve diyaliz makinesine ihtiyaçları olduğunu; bu hususta Yardımeli Derneğinden ve Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşlarından yardım istediklerini belirtti.

Ziyaret, karşılıklı hediyelerin verilmesi, iyi niyet ve temennilerle sona erdi.

Paylaş