Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze Yardım Gemisi Yola Çıktı

Gazze Yardım Gemisi Yola Çıktı

Türk Kızılay’ı öncülüğünde hazırlanan ve başta Yardımeli Derneği olmak üzere birçok STK’nın da destekleri ile oluşturulan Gazze yardım gemisi 19 Ocak Cuma günü Mersin limanından hareket etti.

Türk Kızılay’ın organizasyonu çerçevesinde Gazze’de ihtiyaç duyulan insani yardım malzemeleri bağışçılarımızın da destekleri ile kısa sürede toplanarak 19 Ocak Cuma günü Mısır’ın Ariş limanına varmak üzere Mersin limanından hareket eden yardım gemisine yüklenerek Gazzeli kardeşlerimize doğru yola çıktı.

Yardımeli’nin ‘İyilik’ yükünde neler var?

Bombardıman ve ambargolar altında yaşam mücadelesi veren Gazzeli kardeşlerimizin şüphesiz en önemli ihtiyacı gıda maddeleri. Oluşturulan yardım paketlerinin yaklaşık bir tırlık kısmını kuru bakliyat, yağ, şeker ve un gibi çeşitli temel ihtiyaç malzemeleri oluşturuyor.

Gıda yardım paketinin yanı sıra çamaşır deterjanı, sabun, kâğıt havlu ve ıslak mendil gibi hijyen paketinden oluşan yardımlarla birlikte özellikle bombalamalarda uzuv kaybı yaşayanlar için büyük önem arz eden tekerlekli sandalye yardımlarımız da bu gemi ile birlikte Gazze’ye ulaştırılmak üzere bu yardım gemisinde yer aldı.

Toplamda 13 tırlık insani yardım malzememiz siz değerli bağışçılarımızın destekleri ile oluşturularak Gazzeli kardeşlerimize ulaştırılacak.

Paylaş