Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze’de Bayram Bir Başka…

Gazze’de Bayram Bir Başka…

Yaklaşık 10 yıldır abluka ve ambargo altında tutulan Gazze’de, Yardımeli ekipleri kurban emanetlerini şehit ailelerine, yetimlere ve kardeş ailelere tek tek ulaştırdı.

İki milyon insanın yaşadığı Gazze, açık hava hapishanesi konumunda, dışarı ile irtibatı yok denecek kadar kısıtlı, gerekli ilaç ve tıbbi malzeme bulmak oldukça güç; sınırlı verilen elektrik bölgede yaşamı etkilediği gibi, hastanelerde de tedavi süreçlerini olumsuz etkilemektedir. Gazze’nin dışarıya açılan 6 kapısı İsrail kontrolünde, 1 kapısı (Refah Sınır Kapısı) Mısır kontrolünde bulunmaktadır. İsrail kendi kontrolündeki kapıdan ticari ürünlerin girişine yüksek vergi oranları ve haraçlar kesilerek sınırlı şekilde müsaade etmekte. Bu durum şehirde yaşam malzemelerinin aşırı şekilde pahalı olmasına neden olmaktadır.
 


Sevinmek onların da hakkı

Yardımeli Gazze Ofisi’inde görevli ekipler, Kurban Bayramından önce tüm hazırlıklarını tamamlayarak, bayram sabahı kurbanların kesimi ve dağıtımını hızlıca gerçekleştirerek, ailelere ulaştırdı. Her yerde olduğu gibi, Gazze’de de Bayramın tadını en çok çocuklar çıkarmakta. Sevinmek, eğlenmek, gülümsemek en çok da onlara yakışıyor. Kurban etleri dağıtılan aileler giden Yardımeli ekipleri, çocuklar için de hediyeler hazırlayarak, onları da sevindirdi. Annesi veya babası olmayan yetim şehit çocukları buruk da olsalar, hediyeler karşısında mutlu oldular, teşekkür ettiler.

Gazze’de bulunan kardeş aileler, şehit ve yaralı aileler ve yetim aileler tek tek ziyaret edilerek, bayramlaşıldı, hediyeleri ve kurban payları kendilerine takdim edildi.
 

Paylaş