Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze’de çalışmalar kesintisiz devam ediyor

Gazze’de çalışmalar kesintisiz devam ediyor

İşgal devleti İsrail tarafından bombalanan ve kullanılamaz hale gelen Yardımeli Gazze Ofis binasını yeni bir yerde yeniden hizmete açan Yardımeli ekipleri, çalışmalarına kesintisiz devam ediyor.

Gazze’ye yapılan insani yardım faaliyetlerine dahi tahammül edemeyen İsrail, Yardımeli Gazze Ofis binasını füzelerle vurmuş ve kullanılamaz hale getirmişti. Adeta bir göz dağı, sindirme ve yıldırma amaçlı yapılan bu saldırıda can kaybının olmaması tek teselli idi. İçerisindeki eşyalar ve bilgisayarlar dahil kullanılamaz hale gelen ofis, hemen ertesi gün başka bir mekanda, yeni yerinde çalışmalarına devam etti.
 


Mübarek Ramazan ayı içerisinde kardeş aileler, yetimler, engelliler, şehid aileleri unutulmadı ve Ramazan hediyeleri kendilerine ulaştırıldı.

Özenle hazırlanan iftariyelikler, farklı yerlerde kurulan iftar sofraları ile bereketlendi, dualar edildi. Şehid aileleri, kardeş aileler, yetimler, engelliler iftar sofrasında bir araya gelerek, Türkiyeli kardeşlerine selamlar gönderdiler.
 


Gazze’de neredeyse her evde bulunan yetimler unutulmadı ve bayram öncesi bayramlık hediyeleri ve kıyafetleri kendilerine takdim edildi. Yetimler, mağazalara getirilerek, istedikleri modeli, rengi kendileri seçtiler. 

Ayrıca, Ramazan ayı içerisinde bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak gıda paketlerinden oluşan kumanya kolileri de ailelerin evlerine kadar getirilerek teslim edildi. 

Paylaş