Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze’de Ramazan

Gazze’de Ramazan

Gazze, yaklaşık 11 yıldır, İsrail tarafından ambargo ve abluka altında tutulan insanların yaşam mücadelesi verdiği bir şehir…

Yardımeli Gazze Ofisi, çalışmalarına ve faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Kardeş aileler, yetim aileler, öğrenciler, şehid aileleri yakından takip ediliyor, yardım ve destekler düzenli olarak kendilerine ulaştırılıyor.

Covit 19 pandemi hastalığı karşısında adeta çaresiz ve savunmasız bir şekilde kalmış durumdalar. Hastanelerin yetersizliği, tıbbi cihaz ve medikal malzemelerinin kısıtlı olması, ilaç ve tıbbi müdahale aletlerinin yokluğu, pandemi ile olan mücadeleyi çok fazla etkilemektedir.
 


Sokağa çıkma kısıtlamalarını fazlasıyla yaşadığımız şu günlerde, özgürlüğün insana verdiği gücü ve huzuru çok daha iyi anladık. Birkaç günlük yasaklar, yaşam düzenimizi ne kadar da değiştirdi.
 


Gazze’de 2 milyon insan, her gün bu kısıtlamaları yaşamakta. Ülke dışına çıkmak yok, elektrik, su kısıtlı, internet- haberleşme problemli, gıda ve temel ihtiyaç maddelerine ulaşmak zor, sağlık sistemi ve tıbbı müdahale ve tedavi imkanlarının olmayışı hayatı iyice zorlaştırmaktadır. Bir de bunlara ilave olarak, İsrail uçaklarından atılan bomba ve füzelerle her an karşılaşabilir, eviniz darmadağın olabilir hatta hayatınızı kaybedebilirsiniz.
 


İşte böyle bir Ramazan yaşıyor Gazze halkı.. Yardımeli Gazze ofisi, hazırladığı kumanya ve gıda paketlerini Ramazan boyunca şehid ailelerine, kardeş ailelere, yetimler, öğrenciler ulaştırmaya devam ediyor. Her yıl düzenli kurulan iftar sofraları, bu yıl pandemi nedeniyle kurulamıyor. Ama, hazırlanan sıcak yemekler ve iftariyelikler, iftar öncesi ailelerin evlerine kadar ulaştırılıyor.
 


Siz de Gazze’de bir şehid ailesinin iftar sofrasını kurmak, bir kardeş ailenin kumanya paketini hazırlamak, bir yetimin bayram hediyesini, harçlığını ulaştırmak ister misiniz…

RAMAZAN - ONLİNE BAĞIŞ
 

Paylaş