Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze’de Yaşamak mı…

Gazze’de Yaşamak mı…

Gazze, bombalar altında, abluka ve ambargo kısıtlamalarından dolayı yoklukla sınananların şehri..

Gazze, direnişin, umudun ve mücadelenin örneği…

Gazze, şehadetin, cennetin ve zaferin müjdecisi…

İmtihanın ve sınanmanın her türlüsü ile karşı karşıya kalan yiğitlerin yurdu GAZZE…

Gün geçmiyor ki, şehid kanları ile sulanan Filistin topraklarından, zulüm ve şehadet haberi gelmesin. Siyonist işgalci devlet, her geçen gün baskı ve zulümlerine yenilerini eklemekte. Maalesef, tüm dünya bu yapılanları sessiz ve tepkisiz şekilde izlemekte. Nereye kadar sürecek bu tepkisizlik, bu zulüm…? Savunmasız insanların kıyafetini, sırt çantasını ve en ufak bir tepkisel hareketini, kendine yönelik bir tehdit olarak gören, korkudan ne yaptığını bilmeyen askerler, insanları öldürmeye devam ediyor.
 


Ne yapılabilir? Devletler, uluslararası kuruluşlar, STK lar; herkes kendince bir şeyler yaptığını iddia edecektir muhakkak. Ama değişen bir şey de yok aslında. Yine zulüm, yine ölüm, yine işgal, yine abluka, yine yokluk, yine bomba, yine yetim, yine açlık, yine, yine,yine…

Tüm olumsuzluklara rağmen, Yardımeli Gazze Ofisi olarak, Gazze’de faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kardeş ailelere yardım, yetim desteği, eğitim ve kırtasiye desteği, sağlık ve tıbbı malzeme desteği, moral ve motivasyon desteği, kıyafet ve acil yardımlar hız kesmeden devam ediyor.
 


Yardımeli Gazze Ofisi, zaman zaman kardeş aileleri evlerinde ziyaret ederek, onlarla sohbet ediyor, ihtiyaçlarını belirliyor, veren el kardeş ailesi ile telefonda görüştürüyor ve selamını iletiyor. 

Mesut Ilıcalı Beyefendinin kardeş ailelerinden birini ziyaret eden ekibimiz, Mesut Beyin talebi doğrultusunda, evin ihtiyaçlarını temin etti ve ailemize teslim etti. Kardeşlik bu olsa gerek…

İyi ki varsınız…
 

Paylaş