Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze'deki Şehit ve Yaralı Aileler Yardımeline Emanet

Gazze'deki Şehit ve Yaralı Aileler Yardımeline Emanet

İsrail'in her Ramazan'da Gazze'ye saldırmayı alışkanlık haline getirdiğini belirten Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan İsrail'in her sene Filistinlileri katletmek için bir bahane bulduğunu söyledi.

Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan:

GAZZE'DE ŞEHİT VE YARALILARIN AİLELERİNE BİZ BAKACAĞIZ

İsrail'in her Ramazan'da Gazze'ye saldırmayı alışkanlık haline getirdiğini belirten Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan İsrail'in her sene Filistinlileri katletmek için bir bahane bulduğunu söyledi. İsrail terör devletinin Gazzeye yaptığı saldırıları sert bir dille eleştiren Osman İlhan saldırılarda şehit olan ve yaralanan tüm Gazzelilerin ailelerini Kardeş Aile kapsamına alarak bakımlarını üstleneceklerini açıkladı.

YASAK SİLAHLAR KULLANILIYOR ŞEHİT CENAZELERİ KÖMÜRLEŞMİŞ

İsrail'in beş günden beri bombaladığı Gazze'de onlarca evi yerle bir ettiğini kaydeden İlhan, "600'e yakın insan ise yaralandı. Amerika'nın onayı ve desteğiyle yapılan bu katliamlara sözde medeni Avrupa ülkeleri her zamanki gibi sessiz, kör ve sağır kaldı. İsrail hiç bir uluslararası ve insani kural tanımıyor. Uluslararası kanunlara göre kullanımı yasaklanmış her türlü silahı Filistinliler üzerinde kullanmaktan çekinmiyor. Evler içindekilerle beraber yerle bir ediliyor. Evlerden çıkarılan cenazeler adeta kömürleşmiş halde bulunuyor" dedi.

İSRAİL DÜNYAYI KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR
İsrail'in Gazze halkı üzerine bomba yağdırırken bir yandan da dünya kamuoyunu kandırmaya çalıştığını kaydeden İlhan şu ifadeleri kullandı: "İsrail yalan ve oyunlarla katliamlarını perdelemek ve destek aramaya çalışıyor. İsrail askerleri makyajla yaralı taklidi yaparak görüntü çekip dünyaya servis etmekten çekinmiyor. Bir yandan en korkunç silahlarla kadın çocuk yaşlı ayırımı yapmadan katledilen Filistinliler, öbür yandan yaralı taklidi ile dünyayı kandırmaya çalışan barbar İsrailliler... Buna rağmen morallerinden hiç bir şey eksik etmeyen Gazzeliler vatanları ve dinleri uğruna şehit olmak için adeta sıra bekliyorlar. Bunca barbarlığa rağmen moralleri yüksek ve İsrail'i titretiyorlar."

İSLAM DÜNYASININ SESİ CILIZ ÇIKTIKÇA KATLAİMLAR ARTACAKTIR

İslam dünyasından ciddi bir tepkinin olmayışından yakınan İlhan, "en acısı da Arap ülkelerinin ve İslam dünyasının bu zulümlere karşı umursamaz tavrı ve suskunluğudur şüphesiz. Hiç bir kural ve ahlaki değer yargısı taşımadan hareket eden İsrail'e karşı çıkan cılız sesler ancak onları cesaretlendirmektedir. İslam dünyasından ve Arap ülkelerinden ciddi ve sert tepkiler yükselmediği sürece İsrail şimdi yaptığı gibi sivil yerleşim yerlerini bombalamaya ve kadın çocuk demeden insanları katletmeye devam edecektir" şeklinde konuştu.

İSRAİL'DEN SONRA GAZZEYE EN BÜYÜK DARBE MISIRDAN

İsrail'den sonra Filistin'e en büyük darbeyi Mısır'ın vurduğunu vurgulayan İlhan, "Son saldırılarla berber Gazze gerçekten çok daha zor durumda. 2006 yılından beri ambargo altında ve tüm çevresi kuşatılmış durumda. Nefes alabildiği tek çıkış kapısı olan Refah Sınır kapısı da Sisinin Mısır'da başa gelmesiyle beraber neredeyse tamamen kapalı. Sisi'nin gelmesiyle beraber tüm tünellerde kapatıldığı için Gazze şimdi çok daha fazla desteğimize ihtiyacı var" dedi.

TÜM ŞEHİT VE YARALI AİLELERİNİN BAKIMINI ÜSTLENİYORUZ

Yardımeli Derneği olarak şuana kadar olduğu gibi bundan sonra da Gazze ve Filistin yardımlarımızı artırarak devam ettireceklerini ifade eden İlhan sözlerini şöyle sürdürdü: "Şehit ve yaralıların ailelerini Kardeş Aile kapsamına alarak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Ramazan ayından hemen önce Kardeş Aile kapsamında bakımını üstlendiğimiz binlerce yaralı ve şehit ailesine nakit yardımlarını ulaştırmanın huzurunu yaşıyoruz. Yardımeli Gazze Temsilcisi Abdullah Yunus ile beraber 9 kardeşimiz çalışmalarına devam ediyor. Çok zor şartlarda çalışıyor arkadaşlarımız. Kırsal kesimlerde bir çok kardeşimize ulaşamıyoruz. İsrail uçakları Seyir halinde ne varsa vuruyor. Evleri bombalıyorlar. Filistin'de İsrail katliamlarına karşı bundan sonra yardım çalışmalarımız daha da yoğunlaşacak ve oradaki kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız."

Paylaş