Banka HesaplarıOnline Bağış

Gazze'den Mektup Var;Şimdi Yardım Zamanı

Gazze'den Mektup Var;Şimdi Yardım Zamanı

Yüz yılın en utanç verici ambargosunun yaşandığı Gazze'deki drama dikkat çekmek için Yardımeli Derneği 'Gazze'den Mektup Var' başlıklı bir program düzenledi. Bayrampaşa Kültür Mer

 

Yüz yılın en utanç verici ambargosunun yaşandığı Gazze’deki drama  dikkat çekmek için Yardımeli Derneği “Gazze’den Mektup Var” başlıklı bir program düzenledi. Bayrampaşa Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, yürekleri Filistin’de yaşanan insanlık dramı için yanan yüzlerce insan katıldı.  Yeni kurulmasına rağmen Anadolu'dan Balkanlar'a, Asya'dan Afrika'ya, Ortadoğu'dan Kafkaslara kadar başarılı çalışmalara imza atan Yardımeli Derneği, “Filistin için yardım zamanı” sloganıyla yola çıkarak, Filistin’e duyarlı tüm insanları Filistinli kardeşlerinin yanında olmaya, çağırdı.

 

 

GAZZE’DEN GELEN MEKTUP

Dernek Genel Koordinatörü Osman İlhan, zamanın Filistine yardım zamanı olduğunu söyleyerek “Şimdi yoksak ne zaman varız?” dedi. Yapılan diğer konuşmaların ardından  Filistin’deki sivil toplum kuruluşlarından Yardımeli Derneği’ne gönderilen mektup okundu. Kendilerine yapılacak yardımın maddi boyutundan çok manevi boyutunun önemine vurgu yapılan mektupta “Filistinli kardeşleriniz ayakta kalabilmek, ağızlarına bir lokma yemek koyabilmek, kendilerini düşünen kardeşlerinin varlığını hissederek umutlarını diri, başlarını dik tutabilmek için  Türkiye’deki insanlardan Filistin halkını, akıllarından, kalplerinden ve gayretlerinden eksik etmemelerini istiyor” denildi.

 

 

 

KAFALARDAKİ İŞGAL DAHA TEHLİKELİ

Filistin’de yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi veren Filistin davasının vazgeçilmez ismi

Gazeteci-Yazar Ahmet Varol ise “Siyonist rejimin Filistin hakkında İslam toplumunun zihinlerini bulandırmaya çalıştığını, kafaların işgalinin ise  toprakların işgalinden daha vahim olduğunu, her şeyden önce Filistin hakkında doğru bilgilenerek zihinleri temizlemek gerektiğini” söyledi.

Programa katılan Filistinliler Derneği Başkanı Filistinli muhacir Hasan Bereket ise yaptığı selamlama konuşmasında Filistin halkının Türkiye’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğuna vurgu yaptı.

 

SENİ DE VURURLAR EY  ÖLÜM

Genç yetenek Uğur Kanbay’ın okuduğu  “Filistinli Çocuk” ve “Adım Sokak Çocuğu” şiirlerinden sonra İstanbul’a hicret etmiş Filistinli çocuklardan oluşan bir grup, “Seni de Vururlar Ey Ölüm” şiirini ve “Ey Aksa” ilahisini seslendirdiler.

Program, katılımcılara verilen plaketler ve Filistinli çocuklara verilen hediyelerden sonra  Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan dualarla son buldu.

 

BUGÜN YOKSAK NE ZAMAN VARIZ ?

Yıllardır her türlü zulüm, işkence ve sıkıntı altında yaşayan Filistin halkı, tüm dünyanın gözleri önünde ölüme terk edilen Gazze ve bir buçuk milyonluk bir hapishanede büyük bir acı ve dram... Bundan daha acı olan ise bütün olanlara dünyanın yüreği sızlamadan kayıtsız kalması, Filistin hapishanesinden gelen feryatlara kulak tıkamasıdır. Her tarafı kuşatılan Gazze ve çaresiz insanlar! Kadınlar, yaşlılar, çocuklar, ölüme terk edilen hastalar!

Su, ekmek, ilaç ve her türlü ihtiyaç maddelerinden yoksun olan bir buçuk milyon mazlum ve mağdur insan!İnsanlık adına, her birimizin Filistin için, Gazze için, çaresiz çocuklar, kadınlar ve yaşlılar için yapabileceği mutlaka bir şeyler vardır…Filistin için yardım zamanı!! Bu insanlık ayıbının son bulması için kardeşlik zamanı!!Bugün yoksak ne zaman varız!

Paylaş