Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze’den Misafirlerimiz vardı

Gazze’den Misafirlerimiz vardı

Gazze İslam Üniversitesi Rektörü ve beraberindeki heyet, Dernek Merkezinde Dernek Başkanımız Dr. Sadık Danışman tarafından kabul edildi ve istişarelerde bulunuldu.

Son zamanların en sıkıntılı günlerini yaşayan Gazze’den misafirlerimiz vardı. Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Nasreddin Elmezaini ve beraberindeki heyeti Dernek merkezinde Dr.Sadık Danışman ağırladı.

Gazze’deki son durum, yaşanılan sıkıntılar, covid-19 salgın hastalığının etkileri, sağlık problemleri, İsrail’in zulümleri birebir konuşuldu ve istişarelerde bulunuldu.

Özellikle, dünyada yaşanan salgın hastalık ve ekonomik sıkıntıların kat be katının Gazze’de yaşanması ve Gazze’ye yapılan destek ve yardımların bu dönemde biraz aksaması ve düşmesi; bunun sonucu olarak Gazze’de hayatın daha da zorlaşması konuşulan ana konulardan biri idi.

Yardımeli Derneği’nin Gazze’de bulunan ofisi vasıtasıyla yaptığı çalışmalar, kardeş aile projesi, yetim destek projesi, mikro finans projeleri değerlendirildi ve birlikte proje yürütebilmenin yolları değerlendirildi. Özellikle Gazze İslam Üniversitesinde eğitimine devam eden yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilerin, eğitimlerine devam edebilmeleri için gerekli desteğin sağlanması hususunda fikir birliğine varıldı.

Ziyaret heyetinde bulunan Gazze Destek Derneği Türkiye sorumlusu da birlikte proje ve çalışmalar yapma hususunda hazır olduklarını ifade ettiler.

Ziyaret sonunda karşılıklı hediye ve plaket takdimi yapıldı.

Paylaş