Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze'den selam var

Gazze'den  selam var

İman imtihanımız Gazze'den Yardımeli Derneğinin davetlisi olarak gelen misafirlerimiz, Gazze'li kardeşlerimizden selam ve dua getirdiler...

 

İman imtihanımız Gazze’den  Yardımeli Derneğinin davetlisi olarak gelen misafirlerimiz, Gazze’li kardeşlerimizden selam ve dua getirdiler.

Gazze İslam Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal El-Hudari ve Yönetim Kurulu üyesi Ebu Musab, Kardeşlik Aşkına programımıza katılmak üzere misafirimiz olarak İstanbul’a geldi. Gazze’deki son durumu, Filistin’deki son gelişmeleri değerlendirme ve istişare  etme  fırsatının da olduğu  ziyarette ,  yeni projeler ve Gazze ‘de  yeni dönemde yapılabilecek  çalışmalar değerlendirildi.

Özellikle Gazze İslam Üniversitesi bünyesinde yapılması planlanan tam teşekküllü hastane  inşaatı ve bombalamalarda yaralanan, sakat kalan engellilere   yönelik meslek edindirme ve istihdam a yönelik projeler değerlendirildi. Gazze’de 3 yıldır  devam eden kardeş aile projesi nde gelinen son durum da masaya yatırıldı hem kardeş ailelerden hem de  Gazze İslam Üniversitesinde okuyan öğrencilere sağlanan  destek ten dolayı , destek  sağlayan herkese teşekkür ve dualarını ilettiler.

Dernek Başkanımız  Sn.Dr.Sadık Danışman Bey’e Gazze’den getirilen  hediye ve plaketler, kardeş aileler adına  Üstad Cemal El-Hudari tarafından takdim edildi.  Dernek Başkanımız da değerli misafirlerimize , göstermiş oldukları sabır, mücadele ve  gayretlerinden dolayı  takdir ve tebriklerini iletti  ve  Gazze’li kardeşlerimize ulaştırılmak üzere hediye , selam ve dualarımızı Üstad Cemal El Hüdariye emanet etti.

Özgür Filistin ve Özgür Gazze’de  buluşmak  ve Mescidi Aksa’da birlikte namaz kılmak için dualar edildi. 

Paylaş