Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze'den Suriyeli Mazlumlara Destek

Gazze'den Suriyeli Mazlumlara Destek

Gazze eski Sağlık Bakanı Dr. Besim Naimi, yaklaşık iki yıldır süren Suriye’deki olaylar nedeni ile mağdur ve mazlum olan Suriye’li kardeşlerimizle aynı acıları yaşadıklarını, onların neler hissettiklerini çok iyi bildiklerini, bu acılarını paylaşmak ve onlara manevi destek olmak amacıyla Filistin ha

Gazze eski Sağlık Bakanı Dr. Besim Naimî Yardımeli Derneğini ziyaret etti.

Hatay ve Kilis’teki Suriyeli mültecilerin yaşadığı Atma Kampı (Filistin kampı) ziyareti öncesi sekiz kişilik bir ekip ile Yardımeli Derneği’ni ziyaret eden Gazze Eski Sağlık Bakanı Dr. Besim Naimî, yaklaşık iki yıldır süren Suriye’deki olaylar nedeni ile mağdur ve mazlum olan Suriyeli kardeşlerimizle aynı acıları yaşadıklarını, onların neler hissettiklerini çok iyi bildiklerini, bu acılarını paylaşmak ve onlara manevî destek olmak amacıyla Filistin halkını temsilen burada olduklarını söyledi.

“Filistin’deki zorluklara rağmen bizde 65 yıldır Filistinlileri koruyan Suriyeli kardeşlerimize destek olmak için buradayız“ diyen Naimî, “Gazze ambargoya sabretti, ama bu sadece Gazze’deki kardeşlerimizin mücadelesiyle değil, Gazze dışındaki Müslümanların,  hatta siyasî partilerin desteğiyle gerçekleşti“ dedi. “Şu anda Filistin halkı kendilerine sahip çıkıldığını gördükleri zaman daha da güçleniyor” ifadesini kullanan Naimî, “manevî destek çok önemli “ şeklinde konuştu.

“Bizler de Filistin halkını temsilen Suriyeli mülteci kardeşlerimizin yanında olduğumuzu hissettirmek adına buradayız” diyen Dr. Besim Naimî, “hem onlara manevî destek olacağız,  hem de sağlık ekibimizle sağlık kontrolünden geçireceğiz” dedi.

Gazze Eski Sağlık Bakanı Dr. Besim Naimî, “Gazze ihtiyaç sahibi olmasına rağmen, uygulanan bu zulme karşı ‘Suriyeli kardeşlerimizin yanındayız’ mesajını tüm dünyaya vermemiz lazım” ifadesini kullandı.

Yardımeli Derneği Başkanı Dr. Sadık Danışman ise, bu ziyaretin Boşnak ve Filistinli kardeşlerimizin Suriyeli kardeşlerimize yaptıkları maddî ve manevî desteğin onlar için ne kadar önemli ve güçlü olduğunu söyledi. Gazzeli doktorların Suriyeli mülteci kardeşleri için gelmesinin insanlık için, Gazze için, Suriye için çok önemli olduğunu belirtti.

Yardımeli Derneğinin Gazze halkına yapılan yardımlardan da söz eden Danışman, “Gazze’de birçok çalışmalarının olduğunu,  asıl çalışmalarının Kardeş Aile Projesi olduğunu ifade etti. Sadık Danışman,  2008 yılından itibaren bu yardımları Gazzeli ailelere ulaştırdıklarını söyledi.

Öte yandan, üç ay evvel Sağlık Bakanlığı görevini bıraktığını söyleyen Dr. Besim Naimî mücadelenin sadece silahla olmayacağını, diplomasi ile birlikte sağlık ve sosyal hedeflerin de olması gerektiğini söyledi. Naimî, yeni bir oluşum içinde olduklarını ifade ederek ”Gazze’ye gelen heyetlerle daha verimli, sürdürülebilir çalışmalar yapmak istiyoruz. Bu bir STK olacak, Gazze’nin sesi olacağız ve STK üzerinden tüm Dünya’ya sesimizi duyuracağız. Her ülkede bir lobi oluşturmak istiyoruz. Filistin davasının sadece Filistinlilerin, Arapların değil tüm Müslümanların davası olduğunu duyurmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Paylaş