Banka HesaplarıOnline Bağış

Gazzeli yetimleri unutmadık

Gazzeli yetimleri unutmadık

Kurulduğu ilk günden itibaren Gazze’de insani yardım çalışmaları, kardeş aile projesi, yetim destekleri, eğitim, kıyafet ve gıda yardımlarımız kesintisiz devam etmektedir.

Gazze, karadan, denizden ve havadan abluka ve ambargo altında tutulmakta, temel insani ihtiyaç maddelerine dahi ulaşma hususunda büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Elektrik, temiz içme suyu, ilaç ve  gıdayaGazzelilerin rahatça ulaşma imkanları neredeyse imkansız. Bunlara ilave olarak da her an işgal devleti tarafından atılan füze ve bombalardan da kendilerini korumaları gerekiyor.

İsrail tarafından 2 kez bombalanarak yerle bir edilen Yardımeli Gazze Ofisi, yapılan bu hain saldırılardan yılmadan çalışmalarına kesintisiz devam etmektedir.

Gazze’den gelen Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nasreddin Elmezaini, Dernek merkezindeki ziyaret esnasında Gazze’deki durumun daha da zorlaştığını ve sıkıntıların boyutunın büyüklüğünü Başkanımız Dr Sadık Danışman ile paylaşmışlardı. Özellikle pandemi döneminde Gazze’nin unutulduğu ve yardım ve desteklerin azaldığını, salgın hastalıkla mücadelede yetersiz kaldıklarını üzülerek ifade etmişlerdi.

Gazze İslam Üniversitesinde eğitimine devam eden öğrencilerin bir çoğununmaddi sıkıntılar nedeniyle eğitimine devam edemediğini ve destek beklediklerini üzerine basa basa izah ettiler.

200 yetime eğitim desteği

Gazze İslam Üniversitesinde okuyan 1500 yetim öğrencinin maddi zorluklar içirişinde eğitimine devam ettiği bilinen bir gerçek.

Yardımeli Derneği, Gazze İslam Üniversitesinde okuyan 200 yetim öğrenciye 8 ay boyunca düzenli olarak eğitim desteği sağlamaya başladı. Yardımeli Gazze Ofisi tarafından tespitleri yapılacak olan yetim öğrencilere, eğitim destekleri her ay düzenli olarak ulaştırılacaktır.

Gazze’de ambargo nedeniyle maddi sıkıntılar, insani problemler, ilaç ve teçhizat yokluğundan dolayı sağlık problemleri her geçen gün artmaktadır.

Gazze’de açık hava hapishanesi ortamında yaşamak zorunda kalan  2 milyon insan için, insani yardımlarımız, eğitim yardımlarımız ve yetimlerin desteklenmesi, bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonrada bağışçılarımızın desteği ile devam edecektir.

Sayın Sadık Danışman,
Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun,

Güzel karşılama ve duygularınız bizleri mutlu etti.
Öncelikle, en içten teşekkürlerimizi ve takdirlerimizi ifade etmek isteriz.
Filistin halkına yönelik yetkilendirme ve sizin büyük rolünüz ve Yardımeli Derneğinin insanlara yardım etmedeki rolü Genel olarak Filistinliler ve özellikle yoksul üniversite öğrencileri, Filistinli halk için çok büyük önem taşımakta.
Sizleri koruması için Allah'a dua ediyoruz

Mükâfatınızı kat kat artırması, bağışlarınızı kat kat artırması, Filistin için, Gazze için ve Filistin halkı için ne kadar önemli olduğunu belitrmek isteriz, tüm emek ve çabalarınızı yerine getirmesi için Allah'a dua ediyoruz.


Saygılarımla,

Dr. Hazer Al Din Sadık Al Muzaini

Mütevelli Meclisi Başkanı


-------

Paylaş