Banka HesaplarıBağış Yap

Gazze'ye Yardımlarımız Aralıksız Devam Ediyor

Gazze'ye Yardımlarımız Aralıksız Devam Ediyor

22 gün süren saldırılarda yaralanarak Mısır'a gönderilen yaralıların tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenmeye devam eden ve düzenli yardımda bulunan Yardımeli Derneği, şuana kadar 7kamyon ve 2 tır (32 ton) gıd

 


22 gün süren saldırılarda yaralanarak Mısır’a gönderilen yaralıların tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenmeye devam eden ve düzenli yardımda bulunan Yardımeli Derneği, şuana kadar 7kamyon ve 2 tır (32 ton) gıda ve tıbbi yardımını Rafah’tan Gazze’ye sokarak Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslim etti.  

Yardımeli Derneği saldırıların hemen ardından işgal güçlerinin çekildiği bölgelere acil yardımlar çerçevesinde dünyada ilk ulaşan yardım kuruluşlarından biridir. Evleri yıkılmış ve şehid vermiş ailelere acil olarak kumanya dağıtımında ve nakdi yardımlarda bulundu. Gazze’nin kuzey ve güney bölgelerinde yardım dağıtım merkezleri oluşturuldu ve Gazze halkına duyurusu yapılarak 2000 aileye temel ihtiyaç ve gıda yardımlarında bulunuldu. Kahire’de de bir yardım merkezi kuran Yardımeli yaralıların ve refakatçilerinin de ihtiyaçlarını karşılayarak barınmaları için evler kiraladı. Mısır’da tedavi sırasında şehid düşen 3 Filistinli’nin Gazze’ye nakli ve defin işlemleri organize edildi. İki yaralıya protez bacak takıldı.

Kardeş Aile Projesi çerçevesinde derneğimize Gazze’den kardeş aile edinmek için başvuran yaklaşık 4000 hayırsever için, Filistin hükümeti yetkilileriyle ortak olarak şehid ve mağdur ailelerin tespiti yapıldı. Ve son olarak Filistin’de yine bir ilk gerçekleştiren Yardımeli, Filistin Gazze Hükümeti bünyesinde Gazze ofisini Türkiye ve Gazze halkının hizmetine sundu. Yardımeli bölgede kalıcı olarak bulunan seçkin ekibiyle, yardım çalışmalarına daha hızlı ve güvenli bir şekilde devam ediyor.

Paylaş