Banka HesaplarıBağış Yap

Geceleri de durmak yok..

Geceleri de durmak yok..

Yardımeli Fatih Temsilciliği gece 02:00 den sonra yollara çıkarak, sokakta kalmışlara sıcak yemek ve su ikramında bulunuyor.

Yaklaşık son 1 yıldır, haftanın belli günlerinde düzenli olarak hazırlanan sıcak yemek, kumanya ve sular; Fatih sokaklarında kalan insanlara ikram ediliyor. Her geçen gün gönüllü katılan hayır sahipleri nedeniyle ekip ve ikram malzemeleri artarak devam etmektedir hamdolsun.

Yapılan bu güzel çalışma ile ilgili bilgi aktaran Yardımeli Fatih Temsilcisi Zeynep Hanım, her geçen gün hayır sahiplerinin ve gönüllülerin bu işe sahip çıkmalarından duyduğu mutluluğu ifade ederek şunları söyledi : “ Duyarlı kardeşlerimizin bize katılması ile güçleniyoruz, moral buluyoruz, enerjimiz artıyor. Bu işe ilk başladığımızda bir elin parmakları kadar bile yoktuk. Ama niyetimiz güzeldi. Allah bize yeni kapılar açtı, yeni dostlar kazandırdı.Bu hafta ortalama 200-250 adet dağıtım yapıldı. Misafirler ile birlikte yaklaşık 15 kişilik katılım oldu. Yeni katılımlar dolayısıyla ekip gün geçtikçe daha kalabalık ve daha kapsamlı bir hal alıyor. Bu sayede daha çok sayıya ve daha çok kişiye erişebiliyoruz. Gecenin bu saatinde uykusundan, vaktinden ve rahatından feragat eden her ferdimizden, gerçek ihtiyaç sahibine ulaşabilmek adına zamanını bizlerle harcayan her bir gönüllümüzden Allah razı olsun. Çorba da tuzum olsun diyerek farklı semtlerden ve bazen farklı şehirlerden işini gücünü bırakıp bu uğraşa gönül uzatanlara selam olsun. Allah onların dualarını bizlerin de hayırlarını kabul eylesin. Katılan ve katılamayan herkesten Allah razı olsun. “ dedi.

Önceden planlanan ve hazırlıkları yapılan iyilik organizasyonu için vicdanlı, merhametli gönüllü kardeşlerimize ve hayır sahiplerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Paylaş