Banka HesaplarıBağış Yap

Geçmiş Olsun Hepimize

Geçmiş Olsun Hepimize

İzmir Seferihisar merkezli 6,6 şiddetinde depremle sarsıldı.

Başta Seferihisar, Torbalı ve Bayraklı ilçeleri olmak üzere; yakın çevrenin, hatta çevre illerin de hissettiği depreme anında müdahale edildi.

AFAD koordinasyonunda yürütülen çalışmalar neticesinde, enkaz altından uzun çalışmalar sonucu sağ çıkarılan insanların sayısının fazla olması sevindirici bir durum.
 


Deprem ve yaraların en kısa sürede sarılması için, Yardımeli Yönetimi de hazırlıkları hızlandırdı. Bölgede yapılabilecek acil yardımlar, sağlık yardımları, barınma ve rehabilitasyon çalışmaları planlanmaktadır.

Dernek Başkanımız Dr. Sadık Danışman konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Öncelikle hepimize büyük geçmiş olsun. Depremle yaşamanın tecrübelerini kazanmaya devam ediyoruz. Çok kısa sürede olay yerine ulaşmak, yerinde ve gerekli müdahaleler, arama kurtarma ekiplerinin üstün gayreti ilerisi için sevindirici bir durum. Burada hepimize düşen en önemli sorumluluk, sağlam binalar, sağlam zeminde inşa edilmelidir.  Devlet millet ve STKların işbirliği ile yaralar en kısa sürede sarılacağına inancım tamdır. Bizler de bölgede yapılabileceklerle ilgili çalışma ve planlamalarımızı yapıyoruz. Yardımeli İzmir Temsilciliği bir ekiple birlikte hemen deprem bölgesine ulaştı. Ekibin hazırladığı rapor, teklif ve öneriler doğrultusunda, hazırda bekleyen ekipleri bölgeye  acil yardım malzemeleri ile birlikte intikal edeceklerdir. Arama kurtarma çalışmalarının sonucunda, bölgenin yenidrn imarı ve depremden etkilenen insanların, depremin etkisinden kurtarmak ve normal hayatlarına dönmeleri husunda desteklerimiz olacaktır.” dedi.

Başta Genel Merkez ve çevre illerdeki temsilcilikler ekipleri birlikte hazır beklemektedirler. Gelecek talimatla bölgeye intikal edeceklerdir.
 

Paylaş