Banka HesaplarıBağış Yap

Gençler Göreve Hazır

Gençler Göreve Hazır

Yaptığı çalışmalarla ve projelerle toplumun her kesime hitap eden, yine her yaşta insana faaliyet alanı açan Yardımeli, gençlerden aldığı enerji ve dinamizm ile geleceğe daha bir güvenle bakmaya başladı.

1.Gençlik Buluşmasında tüm Yardımeli Ekipleri bir araya gelerek, geçmişi değerlendirip, geleceği planlama imkanı buldular. İyilik elçileri ile, daha küçük yaşlarda yardımlaşma ve paylaşma duygularını kazanmalarına yönelik yapılan faaliyetlerin yanında; gençlerin enerjileri, yeni fikir ve projeleri , gönüllülerin tecrübe ve birikimleri ile birleştiğinde , daha anlamlı, daha verimli sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Mümtaz Turan Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda yapılan program Kur’anı Kerim tilaveti ve mealinin okunması ile başladı.
 


 

Yardımeli Genç Sorumlusu A.Furkan Kaya, bu zamana kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı, tecrübe ve kazanımlardan bahsetti: “Biz bu çalışmaları sadece bir başkasına yardım faaliyeti olarak görmüyoruz. Aksine kendimize yaptığımız bir yardım olarak değerlendiriyor ve çok istifade ediyoruz. Yardım çalışmalarının yaşı yoktur aslında.Her yaştaki , her gruptaki insan istediğinde yardım yapabilir. Biz gençler olarak bulunduğumuz ortamlarda, gençlerin gündemine bu faaliyetleri getirebilirsek, onların çok muhtaç oldukları şeyi “ hayatın anlamını” onlara anlatabiliriz. Bizler Yardımeli yöneticilerinin emrinde, Akabe Gençlik, Kampüs Kuran Halkaları ve diğer gençlik grupları ile koordineli çalışarak ; arazide olacağız, eğitim faaliyetlerinde bulunacağız, yurtiçi veya yurt dışı görevlerine hazır bekleyeceğiz. Dedi. Daha sonra gelecek dönemle ilgili faaliyet takvimi hakkında bilgiler verdi ve tüm gençleri görev almaya davet etti.
 


 

Akabe Gençlik sorumlusu Özgür İğin de programa katılarak dua ve muhabbetlerini iletti : "Bizler hep beraber hayır ve iyiliklerde birlikte hareket edeceğiz. Gençlik farklı bir yöne gidiyor. Farkında mıyız ? Uyuşturucu, erken yaşta ergenlikle tanışmak ve kötü amaçlı insanların elinde kötülüğe yönlendiriliyorlar. Gençler, samimi olun, istekli olun, hedefli olun, gayretli olun. dedi. Özgür İğin’in etkileyici ve heyecanlı konuşması salondan büyük alkış aldı.
 


 

Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman da yaptığı konuşmada, bu organizasyonda emeği geçen ve Yardımeli Genç çalışmalarında bulunan gençlere teşekkür ve tebrik ederek söze başladı : “Ben sizlere Yardımeli Faaliyetlerini anlatmayacağım. Ama yaşadığımız dünyada medeniyet algısını ve geldiği durumu kısaca anlatmak isterim. Güç ve sömürge medeniyeti maalesef yaşadığımız dünyada hakim olmuştur. Dünyanın bir çok yerinde açlık ve sefalet yaşanırken, diğer bir tarafında obezite ve israf almış başını gitmiştir. Silahlanmaya yapılan yatırımla, bir çok Afrika ülkesi ihya edilebilmektedir. Örnekleri çoğaltabiliriz.İşte bu duruma dur diyebilecek nesillere ihtiyacımız vardır. Vahiyle inşa olmuş , erdemli, dürüst, çalışkan, vefakar ve samimi nesillere ihtiyacımız vardır. Bu tür çalışmaların sadece bir yardım faaliyeti olarak görmemek gerekir. Bİr eğitim çalışmasıdır, bilinç inşasıdır."  diyerek katılımcılara teşekkür etti ve gençleri Yardımeli faaliyetlerine katılmaya davet etti.
 


 

Program sanatçı-müzisyen Adem Tuzcu’nun müzik dinletisi ile sona erdi.
 

Paylaş