Banka HesaplarıBağış Yap

Gençler Heyecanlandırdı

Gençler Heyecanlandırdı

Akabe Gençlik Platformu Dış İlişkiler Birimi üyeleri Derneğimizi ziyaret ettiler.

Akabe Gençlik Platformu Dış İlişkiler Birimi üyeleri  Derneğimizi ziyaret ettiler.

Akabe Gençlik Platformu Dış İlişkiler Birimi üyeleri  Furkan Kayar, Salih Sazak, Betül Oluk, Fatma Dönmez ve Büşra Erdem'den oluşan heyet üyeleri; Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman tarafından kabul edildi.

Resmiyetin olmadığı , samimi bir ortamda geçen sohbette taraflar  faaliyet  ve projeleri hakkında bilgileri  paylaştılar.

Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman , gençlerin ziyaretinden duyduğu mutluluğu ve heyecanı ifade ederek sözlerine başladı : " Akabe Gençlik platformu faaliyetlerini takip etmeye çalışıyorum. Ama bugün buraya yapılan ziyaret ve bilgi paylaşımı ile daha yakından bilgi sahibi oldum. Gençlerin yeni fikirlerine, projelerine her zaman ihtiyacımız var. Onların enerjisi ve heyecanı bizlere de  faaliyetlerimizde güç verecektir. Akabe Gençlik ile birlikte yol yürümek, yük paylaşmak gerçekten güzel. Bu yürüyüşte her zaman öneri, ikaz, tavsiye ve işbirliğine her zaman  açığız. Vahiyle inşa olmuş nesillerin yetiştirilmesi noktasında yapacağımız ortak çalışmalar için şimdiden teşekkür ediyorum. Buralar sizin gençler. Sizleri hep yanımızda görmek istiyoruz. Özel davet, randevu beklemeyin lütfen. Merkez binamızı, ofislerimizi, şubelerimizi sonuna kadar kullanabilirsiniz. "Genç Yardımeli"  çalışmaları için de bugün bir başlangıç olsun inşaalah." diyerek  yurtiçi ve yurt dışı projeler hakkında bilgiler aktarıldı. Yardımeli Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya tarafından yapılan sunumda, 7 yıllık faaliyetler, devam eden projeler, planlanan projeler  hakkında tek tek bilgiler verildi. Çalışma esas ve ilkelerinin altını özellikle çizen Karacakaya " İlkelerimizden taviz vermemiz mümkün değil. Kırmızı çizgilerimiz hususunda hassasız. Hocamızın bizlere verdiği talimat bu yönde. -Gerekirse faaliyetiniz durdurun, ama ilkelerden taviz vermeyin.- Dolayısıyla bizlere emanet edilen bağışların korunması ve yerine ulaştırılması hususunda hassasiyetimiz oldukça fazla hamdolsun. Projeler hakkında kısa da olsa bilgiler paylaştım. Ama bizzat yerinde görüp şahid olmanızı çok isteriz. Zira bu projelerde Akabe Gençlerinin de payı var. Bu hizmetleri birlikte yaptık, birlikte devam ettireceğiz inşaallah." diyerek Akabe Gençlik Platformu üyelerini projelere aktif katılarak yerinde şahid olmaya davet etti.

Akabe Gençlik Platformu Dış İlişkiler Birimi üyeleri de gösterilen ilgi, alaka ve misafirperveklikten dolayı teşekkür ederek başladılar sözlerine :" Bugün  projeleri ve sizleri daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Edindiğimiz bu  bilgi ve tecrübe ile  bir kez daha hamd ettik Rabbimize bu havuzda olduğumuzda olduğumuz için. Yapılan faaliyetlerin her yerinde aktif olarak görev almak, katkı sağlamak istiyoruz. Bu hususta bizleri sonuna kadar kullanabilirsiniz. Sizlerin tecrübe ve bilgi birikimi bizim için çok önemli. O tecrübe ve bilgi ile bizlerin heyecan ve enerjisini buluşturabilirsek çok mutlu oluruz. Genç Yardımeli ile ilgili çalışmalara hemen başlayıp, belki biraz geciken bir çalışmayı hızlıca hayata geçirmeyi canı gönülden istiyoruz. Allah utandırmasın, kolaylaştırsın inşaallah."

Daha sonra karşılıklı soru ve cevaplarla sohbet devam etti. Karşılıklı hediyeler ve  plaket takdiminden sonra   misafirler yolcu edildi.

Paylaş