Banka HesaplarıBağış Yap

Gençler Misafirimiz Oldular..

Gençler Misafirimiz Oldular..

Biruni Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri, Hocaları Sosyal Hizmet Uzmanı Fatih Kılıçarslan ile birlikte Derneğimizi ziyaret ettiler.

Sosyal Hizmet Bölümü son sınıf öğrencisi gençler, pratik uygulamaları yerinde görmek, cevabını bulmak istedikleri soruları bizzat yetkililere sormak amacıyla Derneğimize misafir oldular.

Sosyal Hizmet Uzmanı Fatih Kılıçarslan nezaretinde, pratik saha çalışması kapsamında uygulama alanlarını ziyaret eden öğrenciler, mezuniyet öncesi öğrendikleri bilgileri sahada da gözlemleme imkanı bulmaktadırlar. Ziyaretin amacını açıklayan Kılıçarslan; hayatın bir çok alanında görev alacak olan bu gençler, sahanın nabzını tutacak, toplumla kurumlar arasında iletişimi sağlayacak ve bir bağ oluşturacak çalışmalar yapacaklar. Bu anlamda, pratik uygulama alanlarını ziyaret ederek bilgiler alıyoruz, istişareler yapıyoruz ve sahadaki durumu birebir öğrencilerimize birinci kaynaktan aktarmaya çalışıyoruz. Yardımeli Derneğine hem yaptığı çalışmalar için hem de bizleri kabul ettiği için teşekkkür ederiz.” Dedi.

Derneğin tüm birimlerini gezerek yetkili kişilerden bilgiler alan öğrenciler, sordukları sorularla da sahayı tanıma imkanı buldular.

Dernek Başkanımız Dr.Sadık DANIŞMAN, gençlerle birlikte konferansa salonunda çay sohbeti düzenledi ve çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. “Yaptığımız çalışmalarda, gittiğimiz ülkelerde  insanların önünde duran sorunları aşmaları hususunda destek oluyoruz. Tefrika, cehalet ve yoksulluk insanların gelişmesine, ilerlemesine engel oluyor maalesef. Bu nedenle çalışmalarımızda bu alanlar üzerinde yoğunluk gösteriyoruz. Özellikle eğitimin, toplumların gelişmesine ve ilerlemesine sağladığı katkıyı hepimiz biliyoruz. Eğitimi ve zihinsel dönüşümü sağladığımız takdirde, onlar da yoksullukla ve tefrika ile mücadele edebileceklerdir. Toplumun nabzını tutmak, insanlarla kurumlar arasında köprü olmak, onları ortak değerler etrafında toplamak gibi değerli bir göreviniz ve misyonunuz var. İnsanları, toplumu iyi ve doğru tanımak, doğru yönlendirmek, doğru kişilerle buluşturmak sizlere düşen büyük görevlerden biri. Önceleri bu şekilde sosyal hizmet uzmanı diye bir alan yoktu, ama şimdi sizler bu işin eğitimini aldınız. Başarılar diliyorum, ne zaman isterseniz kapımız açıktır gelebilirsiniz, faaliyetlere, saha çalışmalarına katılabilirsiniz.” Dedi.

Paylaş