Banka HesaplarıBağış Yap

Genel Koordinatörümüz Osman İlhan Gazze'de

Genel Koordinatörümüz Osman İlhan Gazze'de

Nakba günü dolayısıyla, Gazzeli kardeşlerimizle birlikte olmak amacıyla, Yardımeli Genel Koordinatörü Osman İlhan Gazze'ye gitti.

GENEL KOORDİNATÖRÜMÜZ OSMAN İLHAN GAZZE’DE

Nakba günü dolayısıyla, Gazzeli kardeşlerimizle birlikte olmak amacıyla, Yardımeli Genel Koordinatörü Osman İlhan Gazze'ye gitti.

Gazze'de bir dizi resmi ziyaret ve incelemelerde bulunan Osman İlhan, Gazze'deki alan el Kardeş Aileleri ziyaret ederek, Türkiyeli veren el Kardeş Ailelerin selam ve dualarını iletti. Osman İlhan, Cebaliye ve eş-Şati mülteci kamplarını da ziyaret etti. Filistinli mülteciler, Filistin davasındaki dik duruşu nedeniyle Yardımeli Derneğine ve Türkiye halkına teşekkür ettiler.

Osman İlhan, Sayın Başbakan İsmail Heniye ile de görüştü. Başbakan İsmail Heniye, Yardımeli Derneği’nden ve diğer STK’lardan övgüyle bahsetti; kardeş Türkiye halkına bizler vasıtasıyla selamlarını ve dualarını gönderdi. 

Nakba Günü, 1948 yılından itibaren Siyonist İsrail tarafından şehit edilen Filistinlileri anmak, yaşanan sürgünün ya da göçlerin sonucunda kaybedilen toprakların, malların, mülklerin ve hakların yasını tutmak için her yıl 15 Mayıs tarihinde Filistinliler tarafından anma günü olarak geçirilir ve Filistin Devletinin de resmi tatil günlerinden biridir.

Siyonist güçler 14 Mayıs 1948’ten önce 700 bin Filistinli’yi kendi topraklarından sürdü. 1950’lerde ve 1967 sonrasında da yüzbinlerce Filistinli topraklarından sürüldü.

1948 yılından bu yana Filistin topraklarının yüzde 78’i Siyonistler tarafından işgal edildi. Filistinlilerin en az yüzde 60’ı ya göç etmiş durumda ya da değişik ülkelerde bulunan mülteci kamplarında yaşıyor. Bugün 4 milyon 700 bin Filistinli, topraklarında uzakta yaşamak zorunda bırakılıyor. Gazze’deki 1.5 milyon Filistinli ağır ambargo şartları altında hayatta kalmaya çalışıyorlar, yüzbinlercesi İsrail tarafından hukuksuz bir şekilde tutuklanıyor veya şehit ediliyor.

Paylaş