Banka HesaplarıBağış Yap

Gönül Erleri Suriye İçin Seferber Oldu

Gönül Erleri Suriye İçin Seferber Oldu

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptığı konuşmada: “Bu misafirlerimizi ülkemizde misafir etmekten büyük bir onur duyuyoruz. Kendileri mazlum ve mağdur Suriye halkına yardım ederek ümmet bilincinin, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun en güze

Merkezi İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Welfare STK öncülüğünde oluşturulan “2. Tıbbî Yardım Konvoyu” Suriye’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla bir kez daha yola çıktı.

Başakşehir’deki Hasırlı Restoran'da gerçekleştirilen Basın Toplantısında, ilk olarak söz alan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptığı konuşmada: “Bu misafirlerimizi ülkemizde misafir etmekten büyük bir onur duyuyoruz. Kendileri mazlum ve mağdur Suriye halkına yardım ederek ümmet bilincinin, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun en güzel örneğini sergilediler. Kendilerinden Allah razı olsun, huzurlarınızda bu kardeşlerimize, dostlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Akabe Vakfı Yük Üyesi Selçuk Karakaşise yaptığı konuşmada: “Bugün Suriye’de bir insanlık dramı yaşandığını, Yardımeli Derneğini ve Welfare Derneğini böyle bir hayırlı işe öncülük ettikleri için tebrik ettiğini” söyledi.

Konuyla ilgili konuşan Yardımeli Derneği Başkanı Dr. Sadık Danışman:“Bizler Yardımeli olarak Suriye’de yaşanan bu insanlık dramına duyarlı olan Welfare Derneği yetkililerine çok teşekkür ediyoruz, Allah kendilerinden razı olsun. Yaptıkları bu erdemli davranış, onların ümmet bilincini, mümin insanların kardeş olma bilincini pekiştiren güzel bir neticesidir. Baştan beri Suriye halkının yanında olan ve insanî yardım yapan tüm STK’lara ve resmi makamlara ve özellikle kadirşinas halkımıza ve İslam dünyasına teşekkür ederiz.

Bir kez daha başta BM olmak üzere tüm karar mekanizmaları ve güç odaklarını bir an önce Suriye’de yaşanan insanlık dramına son vermeye ve insanî yardım koridoru açmaya; mazlum, mağdur Suriyeli kardeşlerimize yardıma ve özellikle duyarlı olmaya davet ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum”diye konuştu.

Welfare Derneği aktivistleri ise:“Bugün Suriye’de bir insanlık dramı yaşandığını, bu insanlık dramına kayıtsız kalamayacaklarını, insan ve mümin olmanın gereği olarak bu drama duyarlı olduklarını, bütün müminlerin kardeş olduğunu; bu amaçla burada bulunduklarını”  ifade ettiler.

Paylaş