Banka HesaplarıBağış Yap

Gönülden yapılanlar, gönüllere ulaşır

Gönülden yapılanlar, gönüllere ulaşır

Mübarek Ramazan ayının gelmesi ile birlikte, Yardımeli ekipleri 81 ilimizde ve 20 farklı ülkede, gönül sofraları kurmaya ve kardeşlik elini uzatmaya devam ediyor.

YK üyeleri, Temsilciler, gönüllüler adeta arazide seferberlik ruhuyla çalışmakta, gayret etmektedir. Yardımeli YK üyeleri sorumlu oldukları ülkelerde Ramazan çalışmalarını koordine etmek üzere yollara düşmüşlerdir. Arnavutluk, Kosova, Bosna, Pakistan, Etiyopya, Bangladeş ve Moritanya’ya bizzat gidilerek faaliyetlere nezaret edilmiştir. Sudan, Somali, Gazze, Kudüs, Irak, Kerkük, Halepçe, Suriye, Yemen’e bölgede bulunan ofislerimiz ve partner kurumlar aracılığı ile emanetler ulaştırılmıştır.
 


Son birkaç yıldır hassasiyetle üzerinde durduğumuz “evlerde gönül sofralarının kurulması” düşüncesi ile; ihtiyaç sahibi, mülteci bir ailenin evine, iftar sofrasına misafir oluyoruz. 

Yardımeli Derneği YK Başkanı Dr.Sadık Danışman, fırsat buldukça aile ziyaretlerine bizzat kendisi de iştirak ederek, ailelere hediyeler takdim etmektedir. Anadolu’daki tüm temsilciliklere de bu tür birebir dokunda ve hasbihal etme ortamlarının oluşturulmasını tavsiye eden Dr.Sadık Danışman “Ev ziyaretleri çok önemsiyoruz. Zira aileleri yaşadıkları mekanda ziyaret etmek, onlarla dertleşmek, sohbet etmek, onlar için de bizim için de çok faydalı oluyor. Elinde, mutfağında ne varsa bizlere ikram etme isteklerini, telaşlı ve heyecanlı tavırlarını, çocukların ürkek ve mahcup duruşlarını ve doğallıklarını nasıl tarif edebilirim ki. Ama sofra başındaki o samimi sohbet, yapılan dualar, kardeşliğimizi iyice perçinlemiştir. Bu ziyaretten bizler çok şeyler kazandık. Bizleri kabul ettikleri için ailelerimize bir kez daha teşekkür ederiz.” dedi.
 


Anadolu’da bulunan temsilci ve gönüllüler de eş zamanlı olarak ev ziyaretlerine devam etmektedirler.
 

Paylaş