Banka HesaplarıBağış Yap

Gönülleri ısındırmaya geldik

Gönülleri ısındırmaya geldik

Sivil toplum kuruluşlarının en güçlü ayağı olan “Gönüllüler”, gönülden yapılan bir projeye daha imza attılar.

Yardımeli Gönüllü Birimi, Genel merkezin proje ve faaliyetlerinde aktif rol aldıkları gibi, bölgesel olarak yerel çevrenin ve dinamiklerini de hareket geçirmek adına küçük projelere de imza atmaktadırlar.

Kumbaram İyilik Dolu, atölye çalışmaları, kahvaltı programları, kermes ve hediyelik el ürünleri standı, doğal ev yapımı gıda maddeleri reyonları ile bölgesel çalışmalarına devam etmektedirler.

Yardımeli Yönetim Kurulu üyesi ve Gönüllü Birim Sorumlusu Tuğba Sert konu ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “ Gönüllü birimi olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Kapalı salon ve kalabalık programları şu süreçte yapamıyoruz. Ama, bölgesel ve yerel bazda irtibatlarımızı sıcak tutmaya, heyecanımızı diri tutmaya gayret ediyoruz. Hediye polar projesi küçük gibi görünse de, ülkemizde bulunan yabancı öğrencilerle aramızda bir bağ oluşturması, irtibatın kurulması anlamında bir misyonu var. Ülkemize Afrika ve Asya’dan gelen yabancı öğrencilerin bir çoğu, zaten aileleri bakımından ekonomik gücü olmayan aileler. Şartları zorlayarak, kıt imkanlarla buraya eğitime gelmişler. Durumlarını ve ihtiyaçlarını da kimseyle paylaşamıyorlar. Polar hediyesi ile, küçük bir adım atarak, öğrencimizi de tanımayı ve dertleşmeyi istiyoruz aslında. Gönülden yapılanlar, ancak gönülleri bulurmuş. Bizler gönüllere talibiz, gönülleri de ısıtmaya niyet ettik.” dedi. 

Paylaş