Banka HesaplarıBağış Yap

Gülücük en çok onlara yakışıyor

Gülücük en çok onlara yakışıyor

Yurtiçinde 81 il, yurt dışında 20 farklı bölgede yapılan Ramazan faaliyetleri oldukça yoğun ve hareketli geçti hamdolsun.

Ama en güzeli de bayramlık kıyafetlerini alan yetimlerin yüzündeki gülücüklerdi. 

46 Bin yetime bayramlık kıyafet

Yurt içi ve yurt dışında, annesi babası olmayan yetimlere, bayram öncesi bayramlık kıyafetleri hediye edilerek, onlar da bayram sevincine dahil edildiler.
 


 

Çocuklar için bayramlık yeni kıyafetler çok şey ifade ediyor. Yeni elbiselerini baş ucunda tutanlar, onlara sarılarak uyuyanlar ve sabah erkenden elbiselerini giyerek, bayram namazına giden çocuklardan geri kalmamalıydı yetimler.

Yurtiçinde 81 ilimizde, yurt dışında 20 farklı bölgede, temsilcilikler aracılığı tespitleri yapılan yetimler, mağazalara getirilerek, istedikleri modeli, beğendikleri rengi, üzerlerine deneyerek kendileri seçtiler. 
 


Çekingen, ürkek ve utangaç tavırlarını biraz olsun hafifletmek için, bazı yerlerde palyaçolar yetimlere eşlik etti, bazı yerlerde dondurmalar ikram edildi, bazı yerlerde hediyeler verildi. Kıyafetleri tek tek inceleyip, üzerlerine tutup “güzel mi” “yakıştı mı” demeleri ve onayı aldıktan sonraki mutlulukları görülmeğe değerdi.
 


 

Sevindirdiklerimizle Sevindik

Özellikler ülkemizde misafir olarak bulunan Suriyeli, Mısırlı, Filistinli, Iraklı, Afganlı, Doğu Türkistanlı, Yemenli yetimler de unutulmadı. Onların sevinci, bizleri de sevindirdi.

Yurt dışında, Sudan’da, Somali’de, Pakistan’da, Moritanya’da, Gazze’de, Yemen’de, Irak’ta, Makedonya’da, Bulgaristan’da, Kosova’da, Bosna’da, Bangladeş’te, Arakan Mülteci Kamplarında, Etiyopya’da yetimler unutulmadı; bayramlık kıyafet ve hediyelerle sevindirildi, ailelere kumanya paketleri takdim edildi.
 


 

Bayramlık kıyafet bedeli 100 TL

ONLINE BAĞIŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş