Banka HesaplarıBağış Yap

Gün Kardeşlik ve Paylaşma Günü

Gün Kardeşlik ve Paylaşma Günü

Kardeşliğimiz tüm dünyayı sarsın. Mübarek Ramazan, rahmetiyle, bereketiyle, topluma verdiği huzur ve sevinciyle geldi işte…

Dünyada 821 milyon kişi açlık çekiyor. Her 9 kişiden biri aç yatıyor

Her 5 saniyede 1 çocuk açlıktan ölüyor. 68 milyon insan mülteci konumunda

152 milyon çocuk, oyun oynamak yerine çalışmak zorunda kalıyor

Savaşlar ve toplu ölümler neticesinde 400 milyon yetim yaşam mücadelesi veriyor.

Oysa Paylaşabileceğimiz o kadar çok şeyimiz var ki. 

Paylaşarak çoğalmanın mutluluğunu yaşamak hepimizin hakkı değil mi..

Ramazan 2019 (H.1440), tüm insanlığa rahmet, huzur, bereket ve kardeşlik getirecektir inşallah. Hep beraber unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerimizi, iyiliklerimizi paylaşalım ki, kardeşliğimiz yaşasın, devam etsin. Ve bu Ramazan da paylaşmanın sevincini, kardeşliğin huzurunu birlikte yaşayalım, yaşatalım.

Gün Kardeşlik ve Paylaşma Günü

Bu niyet ve kararlılıkla her yıl olduğu gibi, ekiplerimiz ve gönüllülerimiz, hayırseverlerin bağışlarını, sadaka ve zekatlarını; savaş, yoksulluk, mağduriyet, afet ve kuraklık yaşanan bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için tüm hazırlıkları tamamlamıştır.

Yardımeli Derneği yurt içinde 81 il, yurt dışında Yardımeli Ofisleri, temsilcilikleri ve partner kurumları ile 20 farklı bölgedeyetimlere bayramlık kıyafet ve hediyelerle (100.000 çocuk sevindirilecek) birlikte İftar Sofraları kurarak 100.000 insan ile sofralar paylaşılacak, 50.000 adet Yardımeli Kumanya Kartları, Kumanya ve Gıda Dağıtımları yaparak, ihtiyaç sahiplerinin, mağdurların ve kimsesizlerin yüzlerini güldürüp, kırık kalpleri onarmak maksadıyla yola çıkmıştır.

 Her Ramazanda olduğu gibi, İstanbul'da ''Ümmet İftarı'' düzenleyerek, ümmet coğrafyamızın değişik bölgelerinden davet ettiğimiz fakir kardeş ailelerle veren el ailelerimizi buluşturulacak; Filistin'de yine kardeşlerimizin özgürlük mücadelelerin de yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla Ramazan Ayının son Cuması ''Kudüs İftarı'' düzenlenecektir.. Kur'an ayı Ramazan'da ihtiyaç duyulan yerlerde, Asya ve Afrika'da Hediye Kur'an'ı Kerim dağıtımları yapılacaktır.Muhtaç aileler evlerinde ziyaret edilerek, onlara misafir olunacak ve birlikte mütevazi iftar sofraları paylaşılıp, hediyeler takdim edilecektir.

Yardımeli AVRUPA, tüm Avrupa ülkelerindeki temsilciler aracılığı ile bu hayrı ve yardımlaşmayı yaygınlaştırma çalışmalarına devam etmektedir. (www.yardimeli.eu

Arakan Kamplarında her gün iftar sofraları kurulacak

Arakan kamplarında senenin 365 günü adeta oruç halinin devam ettiği kardeşlerimize hergün iftar sofraları kurulacak ve sıcak yemek dağıtımları olacaktır. Farklı kamplarda hergün 500 kişilik iftar ve sıcak yemek ikram edilecek, kumanya-gıda paketleri dağıtılacaktır.

Gazze’nin bizim için ayrı bir önemi var

Gazze Yardımeli ofisi, Ramazan boyunca şehid ailelerine, yetimlere ve engelli kardeşlerimize iftar sofraları kuracak, kumanya paketleri ve hediyelik oyuncak ve bayramlık kıyafetlerle bayram sevincine ortak olacak.

Yemen’de huzur çok yakında inşaallah

Ramazan ayının ilk günleri bölgeye gidecek olan Yardımeli ekipleri, farklı bölgelerde iftar sofraları kuracaklar ve gıda paketlerinin dağıtımlarını yapacaklar.

Balkanlar hemen yanımızda

Balkanlar hemen yanımızda ve bizim kardeşlik ve dostluğumuza ihtiyaçları var. Arnavutluk, Bulgaristan, Kosova, Bosna’ya gidecek Yardımeli ekipleri, kardeşliğimizi hatırlatacak ve aramızdaki bağların güçlenmesi adına iftar sofralarımızı paylaşacak, gıda paketler ve bayramlık hediyeleri ulaştıracak. Özellikle Kur’anı Kerim hediyeleri bölgelerde dağıtılacak.

Afrika bizim bir parçamız

Afrika uzun yıllar ihmal ettiğimiz ve bize ihtiyaçlarının çok fazla olduğu bölgelerden biri. Sudan, Somali, Moritanya, Etiyopya’da bulunan Yardımeli ofisleri ve partner kurumlarına ilave olarak bölgelere gidecek olan ekiplerimiz, hem oradaki çalışmalarımızı yerinde görecek, hem de kurulacak iftar sofraları, dağıtılacak gıda kolileri ve bayramlık hediyeleri ile, Anadolu’dan gönül köprüleri kuracaklar.

Asya ülkelerinin hep yanında olduk

Afganistan, Bangladeş, Türk Cumhuriyetleri, Pakistan, Keşmir’in zor zamanlarında hep yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Ramazan ayını vesile bilerek, yine kardeşlik köprüleri oluşturulacak, sofralar paylaşılacak, bayram sevinci katlanarak çoğalacak. 

  • Kumanya - Kumanya Kart 100 TL / 15 EURO
  • İftar Y.İçi - Y.Dışı 25 TL / 3 EURO
  • Yetime Bayramlık 125 TL / 20 EURO
  • Hediye Kur'an'ı Kerim 20 TL / 3 EURO
  • Fitre 25 TL / 8 EURO

 

HAYIRLI RAMAZANLAR

RAMAZAN - ONLİNE BAĞIŞ

Paylaş