Banka HesaplarıBağış Yap

Günler ne kadar da hızlı geçiyor…

Günler ne kadar da hızlı geçiyor…

Sudan Akabe Yetimler Külliyesinde, 8 yıllık eğitimlerini tamamlayan yetimler, mezuniyet töreni öncesi Genel Başkanımız Dr. Sadık Danışman ile bir araya geldi.

Takvim yaprakları 2011 Ocak ayını gösteriyordu. Bir avuç gönül insanı, Sudan’da bulunan yetimlere kayıtsız kalmamak adına bir adım attı. 

O zamanlar hayaldi belki.. 

Tamamlamayı, bahçesinde çocukların neşesini, sınıflarda yetimlerin heyecanını görebilecek miydik?
 


Hele hele, büyük emek, fedakarlık ve gayretle eğitimin devam ettiği külliyeden ilk mezun yetimleri görmek nasip olacak mıydı…

Halis niyetlerle başlamıştı; samimi destekler güç verdi, öğrencilerin gayreti mutluluk verdi, yeşeren fidanlar Sudan’ın geleceğine umut verdi.

İşte ilk mezunlar, 8 yıllık eğitimlerini tamamlayarak yuvadan uçuyorlar. Ama dolu dolu, ama ümitvar, ama kendilerinden emin bir şekilde gidiyorlar. Kendilerine destek olan kişileri hiç bilmeyecekler, hiç karşılaşmayacaklar belki. Ama şunu da hiç unutmayacaklar: İYİ Kİ İYİ İNSANLAR VARMIŞ…
 


8 yıllık eğitimleri süresince, özel ilgilenilen, beşeri ve dini ilimlerin yanında, kişisel gelişim ve kültürel programlarla desteklenen yetimler için lise hayatları boyunca da desteklerimiz ve alakamız devam edecektir. Yetkili makamlarla yapılan görüşmeler ve istişareler devam etmektedir. Eğer sonuç alınabilirse, öğrencilerin lise eğitimlerini Türkiye’de tamamlamalarına yönelik gayretlerimiz devam etmektedir.

İyileri çoğaltmak, iyiliği yaygınlaştırmak için çalışmalarımız devam edecektir. Zira iyiliğin ve iyi insanların kimseye zararı yoktur. Ve iyi insan olmanın hiçbir maliyeti de yoktur.

İYİ Kİ VARSINIZ… 

Paylaş