Banka HesaplarıBağış Yap

Halep'te insanlık ölüyor!

Halep'te insanlık ölüyor!

Halep'te 6 günde 322 sivil katledildi.

Suriye'de Esed rejimi ve Rusya, Halep'te hava saldırılarıyla katliama devam ediyor. Vakum, misket ve varil bombası dahil bütün ağır silahların kullanıldığı saldırılarda son 6 günde 322 sivil hayatını kaybetti, bin 150 sivil de yaralandı. Kentin doğusunda hastanelerin de hedef alınması nedeniyle yaralıları tedavi edecek yer kalmadı. 4 Eylül'den bu yana rejim kuşatmasında bulunan yaklaşık 300 bin kişinin yaşadığı semtlerde fırınların çoğu kapandığı için halk, ekmek bulmakta büyük sıkıntı çekiyor.

Tüm dünyanın gözü önünde gerçekleşen bu katliama insanlık yine sessiz. Her platformda insan hak ve hürriyetleri dersi vermeye kalkan batı yine üç maymuna oynuyor. Tüm dünya bu dramı, bu katliamı ve şimdiye kadarki katliamları görmezlikten gelsede biz görmezlikten gelemeyiz. Yardımeli Derneği olarak 2011 yılından beri Suriyeli kardeşlerimizin hep yanında olduğumuz gibi şimdi de yanındayız.  İmkanlarımız ve bağışçılarımızın desteğiyle Halep için un, şeker, yağ, bakliyat gibi gıda maddeleri battaniye, bot, kışlık elbise ve tıbbı yardımlarında içinde bulunduğu insani yardımları Halep ve çevresi ile Haleplilere ulaştırmaya çalışıyoruz.

Tüm gönüllülerimiz, Şubelerimiz, Temsilciliklerimiz ve Avrupa Koordinatörlüğümüzle Halep ve Suriyeli kardeşlerimizin yarasını sarmak için seferberiz.

Paylaş