Banka HesaplarıBağış Yap

#HalepteKaliamVar

#HalepteKaliamVar

Esed rejimi, Rusya ve İran komutasındaki Şii milislerin kol kola girip doğu Halep'e saldırdıkları 15 Kasım'dan bu yana bin 71 sivil öldürüldü.

Esed rejimi, Rusya ve İran komutasındaki Şii milislerin kol kola girip  doğu Halep'e saldırdıkları 15 Kasım'dan bu yana bin 71 sivil öldürüldü. Yüzbinlerce insanın hayatını kaybettiği ve büyük bir insanlık dramının yaşandığı Suriye'de bu zamana kadar katliamları görmezden gelen batı dünyası ve Birleşmiş Milletler, bugün Halep rejim güçlerine geçince bir açıklama yapma ihtiyacı hissetti. Yapılan açıklamada rejim güçlerin evlere girerek insanları öldürdüğüne ve 11'i kadın 13'ü çocuk en az 82 sivilin hayatını kaybettiği aktardı.

Bugün 1.5 milyarlık İslam dünyası Birleşmiş Milletlerden açıklama yapılmasına sevinir durumda. Halep’te yaşanan bu katliam karşısında İslam dünyasının içinde bulunduğu bu acziyetin bedeli yarın mahşer gününde çok ağır sorulacak. Bugünler tarihe insanlık için kara bir leke olarak düşecek, düşecekte biz Müslümanlar nasıl hatırlayacağız bugünleri? Ne diyeceğiz torunlarımıza? 100bin insan 6 kilometre kare içerisine hapsedilmiş katledilirken biz 1.5 milyar insan ne yaptık diyeceğiz? Tarih kitaplarında Halep Katliamını okurken çocuklarımız sormayacaklar mı bize suskunluğumuzun sebebini? Arakan’da Budist rahiplerin, Filistin’de Siyonist İsrail’in, Halep’te Esed, Rusya ve İran’ın kanlı ellerinde can veren Müslümanların hesabı bizden sormayacak mı zannediyoruz? Hesap günü yakındır ve vallahi o hesaplar sorulacaktır.

“Allah’ım! Ümmetin suskunluğunu Sana şikâyet ediyorum!”

Paylaş