Banka HesaplarıBağış Yap

Hayata dokunan bir proje daha…

Hayata dokunan bir proje daha…

De ki: "O sizi inşa edendir; size işitme duyusu, gözler ve (akleden) kalpler bahşedendir: Ne kadar da azınız şükrediyor!"

Rabbimizin vermiş olduğu sayısız nimetlere ne kadar şükrediyoruz hiç düşündünüz mü?

Bir nefes alıp verebilmenin karşılığı nedir sizce?

Sağlığımızın, organlarımızın huzurun karşılığı var mıdır?

Allah’ım şükürden aciziz, Rahmetine, merhametine sığındık Allah’ım..

Dünya hayatı hızla geçiyor. Onu durdurmaya, 1 saniye geri almaya imkanımız yok. Bu koşturmaca içerisinde hayatın zorlukları ve problemleri de bizleri bekliyor. Bu zorluklarla mücadele etmek, direnmek tek başına zor geliyor insana... Sığınacak bir dal, uzanacak bir el, dertleşecek bir dost arıyor insan…

İşte hayatın içinden, hayatlara dokunan bir proje…

Yatağa bağımlı, fiziksel ve zihinsel engelli, yaşlı hastalar için, yatağında temizliğinin yapılması, banyo imkanının sunulmasına yönelik hazırlanan “hasta yıkama banyo seti “ailelere teslim edilmeye başlandı.

Türkiye’de nüfusun yaklaşık %8’i engelli bireylerden oluşmakta. Bu hastaların bakımı, temizliği zor olmakta ve tedavileri uzun süreler gerektirmektedir. Bu durumdaki hastaların yakınları, bakımı ile ilgilenenleri bu ağır yükün altında zorlanmakta, ama hiç yüksünmeden gereğini yapmaktalar. Bu durumdaki hastalara ve yakınlarına yapılabilecek en güzel destek, moral ve motivasyon noktasında onları yalnız bırakmamak, yardımcı olmak gelmektedir.

Tasvir Teyze 3 yıldır yatağa bağımlı yaşamakta. Sol tarafı felçli hareket edememekte, ihtiyaçlarını karşılayamamakta. Çocukları ve gelini her an başında ve her türlü bakımını en güzel şekilde yapıyorlar. En büyük sorunlarından biri de temizlik ve banyo sıkıntısı idi. İnşallah teslim edilen banyo seti ile bir nebze yardımcı olabilmekti amacımız.

Mehmet Amca, alzaymır hastası ve daha sonra bağırsakları dışarı alınmak zorunda kalınmış, yatağa bağımlı şekilde yaşıyor. Tek kızı ve hanımı tüm bakımlarını ve temizliğini en güzel şekilde yapıyorlar.

Tüm hastalarımızı hayırlı şifalar niyaz ediyor, yakınlarına sabır, güç-kuvvet ve moral vermesini Rabbimizden niyaz ediyoruz.


Paylaş