Banka HesaplarıBağış Yap

Hazırlıklar tamam

Hazırlıklar tamam

Pandemi, karantina, aşı derken bir kurban bayramı daha geldi işte. Ülkemizde ve dünyanın farklı bölgelerinde, vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonu hazırlıkları tamamlandı.

Ülkemizde temsilcilerimiz ve gönüllülerimiz aracılığı ile gerçekleştirilecek kurban kesimi ve dağıtımı, 18 farklı ilde gerçekleştirilecek ve hak sahiplerine ulaştırılacak.

İllerde bulunan temsilciler ve gönüllüler kurban alımı gerçekleştirdi, kesim yeri ve kesim-dağıtımda görev alacak ekipleri ayarladı ve Dernek merkezi ile  irtibatlı olarak, hazırlıkları ve koordine etmektedir.

Yurt dışında 32 farklı bölgede yapılacak kurban kesim ve dağıtım hazırlıkları da partner kurumlarımız aracılığı ile tamamlandı. Pandemi nedeniyle Türkiye’den ekiplerin gönderilmediği yerlerde, yerel partner kurumlar vasıtasıyla oluşturulan ekipler aracılığı ile organizasyon gerçekleştirilecek.

Kurbanlıkların alımı, kesim yerlerinin hazırlanması, dağıtım için ailelerin ve kampların belirlenmesi tamamlandı. Bayramın 1.günü itibari ile başlayacak olan kurban kesim ve dağıtımı esnasında, kurbanların kesilmesi ile birlikte hisse sahibinin telefonuna SMS ile bilgilendirme gönderilecektir.

Kurban kesim ve dağıtımına ilişkin video görüntüleri, hisse sahibine verilen özel bir şifre ile web sitemiz üzerinden izlenebilecek. Talep eden bağışçılarımızın posta adreslerine görüntülerin DVD ortamında gönderilmesi sağlanacaktır.

1 Kurban 1 Fidan

4 yıldır başarıyla uygulanan “1 Kurban 1 Fidan” projesi kapsamında, bu yıl da Derneğimize bağışlanan ve kesilen her kurban için, Türkiye ve Afrika’da meyve fidanları dikilmektedir.

Günümüz dünyasında doğanın korunması, doğal hayatın devamına yönelik bir çok çalışma ve programlar yapılmaktadır.

Oysa doğaya zarar verilmese, tahrip edilmese, ihmalller ve kasıtlar olmasa, doğal yaşam kendi sistemi içerisinde görevini en iyi şekilde yapacaktır. Ama insanoğlu maalesef, kendi elleri ile yaptıklarının ceremesini çekmektedir.

1 Kurban 1 Fidan projesi, kurak ve çorak toprakların tekrar hayat bulmasına, canlanmasına vesile olmakta; aynı zamanda yetişme süreleri sonunda meyvelerinden de istifade edilmektedir.

HAYDİ, BEKLEYENLERİ BEKLETMEYELİM..

Paylaş