Banka HesaplarıBağış Yap

Hedef 600 bin kardeşimize ulaşmak..

Hedef 600 bin kardeşimize ulaşmak..

Ramazan’dır gelen: Onbir Ay’ın Sultanıdır. Hazır mıyız O’nu karşılamaya, hoş gelen Ramazan bizleri hoş bulabilecek mi?

RAMAZAN’DA PAYLAŞMAK BEREKET, SEVİNDİRMEK RAHMETTİR.

 “Sultan” yaklaşırken biz hazırlıklarımızı yapmaya başladık. Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da hayrı, iyiliği, güzelliği, kardeşliği, bereketi sırtımıza yükleyip kardeşlerimize doğru yola revan olma vaktidir.

Anadolu’yu, Balkanları, Afrika’yı, Orta Asya’yı, Yemen’i, Arakan kamplarını, Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi ve elbette Filistin’i/Gazze’yi unutmayacağız ve 11 Ay’ın Sultanı’nı birlikte ihya etmek adına kardeşlerimizle buluşup kucaklaşacağız.

Anadolu’nun her yerinde seferberlik halinde olacağız

Kurulduğu günden bu güne mağdurun ve muhtacın yanında olmaya çalışan Yardımellerimiz, 81 ilimizde şube, temsilci ve gönüllülerimiz aracılığı ile bir seferberlik ruhu ile hareket ederek; yardımlaşmanın huzurunu, paylaşmanın mutluluğunu birlikte yaşayacağız.

Farklı bölgelerde kurulan iftar sofralarında hasbihal, sahur ve iftar için dağıtılan kumanya ve erzak paketlerinde muhabbet, nakdi olarak ulaştırılan fitre, sadaka ve zekatlarla hanelerde mutluluk, bayramlık kıyafetlerle yetimlerin yüzünde gülücük olmaktır gayemiz..

Gün İYİLİK ve PAYLAŞMA Günü

Kardeşler sınırları tanımaz ki..

Dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimize de yardımelleri olmak için hazırlıklar tamamlandı.

Büyük bir badireden geçen Afgan halkı; açlık, susuzluk ve toplu ölümlerle karşı karşıya maalesef. Bu zor günlerinde bölgeye gidecek olan ekiplerimiz, yardım ve destekleri bizzat ulaştıracak, Afganistan halkı ile kardeşlik bağlarımızı güçlendirecek.

Arnavutluk ile tarihi bağlarımızın yanında, kardeşlik hukukumuzun gereği de olarak, Yönetim Kurulu üyelerimizin bizzat katılacağı iftar sofralarında bir arada olacak, haneleri ziyaret edecek, yetimleri sevindireceğiz.

Bangladeş ve Arakan kamplarında insanlık dramı, yokluk, imkansızlık, çaresizlik devam ediyor maalesef. Bölgede bulunan partner kurum ve Yardımeli ekipleri sürekli yardımları ulaştırmaktadır. Ramazan ayı vesilesi ile bölgeye gidecek olan ekiplerimiz, kamplarda gıda ve sıcak yemek dağıtımlarına bizzat katılacak, yetimleri sevindirecek, açılan su kuyularını ve mescitleri yerinde kontrol edecektir.

Etiyopya, bizlere Necaşi’yi, hicreti, vefayı hatırlatan Habeşistan toprakları. Necaşi’nin torunlarını hiç unutmadık ve ziyaretlerimiz hep devam etti. Yönetim Kurulu üyelerimiz bizzat giderek emanetleri hak sahiplerine ulaştıracaklardır.

Somali’de, yaklaşık 11 yıl önce başlayan yolculuğumuz hız kesmeden devam etmektedir. Yardımeli Hastanesi ile sağlıklı gelecek nesiller için gayretimiz devam ederken; aynı zamanda kardeş aile projesi, nakdi yardımlar, yetim eğitim desteği, sağlık ve kıyafet yardımları, su kuyularının açılması kesintisiz devam etmektedir. Ramazan ayının bereketini ve sevincini Somali’de kardeşlerimizle birlikte yaşamak ister misiniz?

Sudan, bir sevda idi bizim için. İlk projelerimizin hayat bulduğu, farklı insan ayetleri ile tanıştığımız bir coğrafya.. Yaklaşık 15 yıllık bir yürüyüş.. Akabe yetimler külliyesi, kardeş aile projesi, eğitim ve sağlık destekleri, kıyafet yardımları, barınma ve gıda yardımları, su kuyularının açılması hiç durmadan devam etti. Bu Ramazan ayında da ekiplerimiz Sudan’da olacaklar, emanetleri ulaştıracaklar.

Suriye, kirli bir savaşın süregeldiği, milyonlarca insanın yurtlarından edildiği, mağduriyetin, gözyaşının ve ölümlerin olduğu yürek coğrafyamız.. İlk günden itibaren mağdur sivil halkın hep yanındaydık, yine yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Yardımeli ekipleri gerek Türkiye tarfında, gerekse sınırın öbür tarafında Cerablus ve İdlib’te bulunan kamplara emanetler ulaştırılacak.

Filistin/Gazze kanayan bir yanımız.. Açık hava hapishanesi durumundaki Gazze’de yaklaşık 2 milyon insan zor şartlarda yaşam mücadelesi vermekteler. Yardımeli Gazze ofisi aracılığı ile yardım ve desteklerimiz hiç kesilmedi, kardeşlerimize ulaştı. Bu Ramazanda da Gazzeli kardeşlerimizin sofrasına destek olmak, tencerelerinde kaynayan yemeğe tuz olmak, yetimlerin yüzünde gülücük olmak için hazırlıklarımız tamamlandı. Destek ve yardımlarımız Gazze ofisi aracılığı ile kardeşlerimize ulaştırılacaktır.

Pakistan, Kosova, Uganda’da da bölgeye gidecek olan yönetim kurulu üyelerimiz tarafından emanetler ve hediyeler hak sahiplerine ulaştırılacaktır.

İnsanlığa “Yardımeli” olalım:

Ramazandır: Sevindirerek sevinme, paylaşarak kenetlenme vaktidir.

Paylaşmak bereket, sevindirmek rahmettir. Ramazanınız bereketli, Rahmetiniz ganî olsun.

Hayırlı Ramazanlar olsun. Hayrolsun.

Paylaş