Banka HesaplarıOnline Bağış

Hep Beraber Gazze'ye Gidiyoruz

Hep Beraber Gazze'ye Gidiyoruz

Filistin topraklarında yaşayan kardeşlerimiz için destek ve dayanışma amacıyla Amerika,Avrupa ve Asya üzerinden araç konvoyu ile Gazze'ye ulaşmayı hedefleyen uluslar arası organiza

Filistin topraklarında yaşayan kardeşlerimiz için destek ve dayanışma amacıyla Amerika,Avrupa ve Asya üzerinden araç konvoyu ile Gazze’ye ulaşmayı hedefleyen uluslar arası organizasyon gerçekleştirilecektir.
06 Aralık ta yola çıkacak konvoyun Gazze saldırılarının yıldönümünde (27 Aralık) Gazze de olması planlanıyor.
Amacı yardım malzemelerini, kardeşlerimize ulaştırılması ve uygulanan kuşatma ve ambargonun kaldırılması yönünde dikkat çekmek olan bu organizasyonda herkesin yapabileceği bir şeyler olduğunu düşünüyoruz.
İngiltere den 06 Aralıkta yola çıkacak olan konvoy Fransa,İtalya , Yunanistan üzerinden 15 Aralıkta Edirne’den Türkiye’ye giriş yapacaktır.Türkiye’ de İstanbul,Ankara,Adana,Konya ve Gaziantep üzerinden Suriye ye giriş yapılacak. Suriye ,Ürdün,  Mısır üzerinden gidilerek 27 Aralıkta Gazze’ye ulaşılacaktır.
Bu kutlu konvoya güzergah boyunca araçlarınızla destek katkı sağlayabileceğiniz gibi her türlü maddi bağış ve dualarda bulunabilirsiniz. Bağışlanacak araçlar konvoy ile birlikte Gazze’ ye girecek ve orada bırakılacaktır. Bağışlanan araç , ilaç ve tıbbi malzemeler bizzat Yardımeli Derneği yetkilileri tarafından Gazze’ye götürülüp  yetkililere teslim edilecektir.
TÜRKİYE GÜZERGAHI VE PROGRAM
1.       15 Aralıkta Edirne den giriş  ve program.
2.       16 Aralıkta İstanbul karşılama,basın açıklaması,şehir konvoyu,Taksim'de gösteri
3.       17 Aralıkta Ankara karşılama,TBMM ziyaret,şehir konvoyu,hipodromda toplanma
4.       18 Aralık Konya karşılama,basın açıklaması, program.
5.       19 Aralık Adana karşılama,şehir konvoyu,Gaziantep’ten Suriye’ye giriş.
BAĞIŞLANACAK ARAÇ ÖZELLİKLERİ VE MALZEME LİSTESİ
1.       Ambulans (5 yaşından büyük olmayacak)
2.       Minibüs (5 yaşından büyük olmayacak)
3.       Kamyonet (5 yaşından büyük olmayacak)
4.       İlaç ve tıbbi malzemeler
Türkiye içinde, yaşadıkları şehirlerde konvoya destek anlamında araçları ile bilikte katılacak olanlar Yardımeli Derneği'ne kayıt yaparlarsa , kendilerine Yardımeli bayrakları,flamalar,afişler vb. materyaller temin edilecektir.
Gerek araç bağışlamak isteyenler,gerekse fert olarak katılmak isteyenlerin müracatları alınarak komisyonun değerlendirmesinden sonra katılıp katılmayacakları kesinleşecektir. Son bildirme tarihi 10 Aralık 2009 olarak belirlendi. Katılımcılar 100 Euro organizasyon masrafını programın başında ödeyecekler.Tüm pasaport ve vize masrafları ,dönüş uçak bileti katılımcıya ait olacaktır. Güzergah boyunca otellerde konaklama olmayacağından ve araba,spor salonlarında konaklanacağından katılımcı hazırlıklı olmalıdır(Uyku tulumu,battaniye,yastık vb.). Organizasyon boyunca katılımcılar ferdi hareket edemeyeceklerdir.
Detaylı bilgiyi derneğimizden alabilirsiniz.
Paylaş