Banka HesaplarıBağış Yap

Her Gazzeli Aileye Bir Kardeş Aile

Her Gazzeli Aileye Bir Kardeş Aile

24 Mayıs 2008'de startı verilen Kardeş Aile Projesi kapsamında Gazze'ye özel bir yer ayıran Yardımeli acil nakdi yardımların yanı sıra Gazze'den bir kardeş aile edinmeyi öncülüyerek Gazze'yle Türk

27 Aralık 2008… İsrail terör güçleri Gazze’ye yönelik vahşice büyük bir saldırı başlattı. Dünyanın gözleri önünde Gazze’ye ölüm yağdı. Füzelerin hedefinde okullar, hastaneler, camiler de vardı. Saatler içerisinde yüzlerce Filistinli şehid edildi ve bini aşkın Filistinli yaralandı.  Saldırılara karşı İslam ve Arap dünyası halklarının tepki vermesi ne Gazze’ye bomba yağdıran İsrail’e ne de acımasız ambargoya ortak olarak tüm bu suçların sorumluları olan Arap ülkelerine geri adım attırmadı.

Yardımeli Gazze’yi Yalnız Bırakmayacak

Ambargoyla ölüme teslim edilmiş Gazze halkı şimdi de bombalar yağdırılarak yok edilmeye çalışılıyor. Yardımeli Derneği bu vahşete sessiz kalmayarak Türkiye halkını tepkisini göstermeye ve Gazze’ye maddi-manevi yardıma çağırarak, acil yardım kampanyası başlattı.

Her Filistinli - Gazzeli Aileye Bir Kardeş Aile 

 

24 Mayıs 2008’de startı verilen Kardeş Aile Projesi kapsamında Gazze’ye özel bir yer ayıran Yardımeli acil nakdi yardımların yanı sıra Gazze’den bir kardeş aile edinmeyi öncülüyerek Gazze’yle Türkiye arasında güçlü bir köprü kurmayı amaçlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yardımeli Derneği Başkanı Dr. Sadık Danışman “Filistin Türkiye’dir, Gazze de İstanbul. Bu hiçbir hak ve hukuk tanımayan vahşi katliama karşı hiç kimse sessiz kalamaz. Yardımeli olarak bugüne kadar olduğumuz gibi bugün de ve yarın da Gazze halkının yanında olacağız. Gazze’ye acil olannakdi ve tıbbi yardımların yanında her Gazzeli aileye bir kardeş aile kampanyasına ağırlık veriyoruz.  Tüm halkımızın desteğini bekliyoruz. Gazze’nin yardımımıza ihtiyacı var. Türkiye halkının Gazze halkının yanında olduğunu tüm dünyaya gösterelim” dedi.

Paylaş